Masaż – jak się przygotować?

20 sierpnia 2021 Autor lektor Wyłączono
Masaż - jak się przygotować?

Masaż – jak się przygotować? Część osób może zastanawiać się nad tym, w jaki sposób przygotować się do pierwszego masażu. Kwestia ta jest czasem stresująca, co jest zupełnie zrozumiałe. Dlatego też warto zaznajomić się z tym, jak może wyglądać przykładowy masaż, a także w jaki sposób powinniśmy postępować przed pierwszym zabiegiem.

Jak wygląda pierwsza wizyta u masażysty? Jak powinniśmy przygotować się do pierwszego masażu? O jakich ogólnych zaleceniach powinniśmy pamiętać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak wygląda pierwsza wizyta u masażysty?

Nie ma w tym niczego dziwnego, że stresujemy się przed pierwszą wizytą u masażysty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ma to nas rozprężyć, jednakże myślimy o tym, aby wypaść stosunkowo dobrze i nie popełnić jakiejś gafy. Niepewność przed czymś nieznanym to zupełnie normalne zjawisko, którym nie musimy się przejmować. Dlatego też warto zapoznać się z tym, jak powinna wyglądać taka wizyta. Otóż masażysta pojawi się w pomieszczeniu kilka minut przed rozpoczęciem masażu. Podczas pierwszej wizyty często wypełniana jest specjalistyczna karta pacjenta – znajdują się tam informacje na temat stanu zdrowia masowanej osoby. Co więcej, opisane są tam przeciwwskazania lub ich brak. Każdy z klientów każdorazowo wypełnia podstawowe dane na swój temat, czyli podaje imię, nazwisko, datę urodzenia. Na końcu składany jest podpis. Musimy posiadać na sobie bieliznę. Dostępne są majtki jednorazowe – można o nie poprosić podczas zamawiania wizyty. W trakcie trwania zabiegu możemy zgłaszać wszystkie dolegliwości i niedogodności. Wszelkie uwagi są ważnym elementem, bowiem na tej podstawie specjaliści mogą zagwarantować lepsze odczucia i zwalczyć ból. Po masażu możemy jeszcze przez jakiś czas odpoczywać, w międzyczasie popijając ulubiony napój bezalkoholowy.

Jak powinniśmy przygotować się do pierwszego masażu?

Zanim wybierzemy się na masaż, warto w pierwszej kolejności odbyć kąpiel, ewentualnie prysznic. Istotna jest kwestia tego, aby dokonać tego przed przybyciem masażysty. Przygotowane zostaną nam dwa duże ręczniki i jeden mniejszy, którymi możemy przykryć nasze ciało, jeśli się krępujemy. Specjaliści zapewnią nam odpowiednie miejsce. Będziemy mogli poruszać się na nim swobodnie, dzięki czemu jakość masażu będzie możliwie najwyższa. Zarówno przed pierwszym, jak i każdym innym masażem powinniśmy przygotować listę dolegliwości. Jeśli nie jesteśmy w stanie takowej dokonać, wówczas wystarczające może okazać się ustne poinformowanie. Niekiedy możemy poprosić o uruchomienie ulubionej muzyki, jeśli wewnątrz znajduje się sprzęt do jej odtwarzania. Najważniejsze jest bowiem, żebyśmy mogli się przy masażu odpowiednio zrelaksować. Możemy zabrać ze sobą butelkę wody – skorzystamy z niej, jeśli podczas zabiegu zajdzie taka potrzeba. Niekiedy mamy do wyboru różne olejki poślizgowe – możemy zrobić reserach na ich temat, aby dopasować je do własnych preferencji. Nie wstawajmy chwilę po masażu. Mamy prawo odpocząć na łóżku. Jeśli nie skorzystamy z tej możliwości, wówczas może to doprowadzić do nieprzyjemnych zawrotów głowy. Półgodzinny odpoczynek to niemalże minimalny okres czasu.

O jakich ogólnych zaleceniach powinniśmy pamiętać?

Masaż - jak się przygotować?

Masaż – jak się przygotować?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że masaże wykonywane są w pozycji leżącej- najczęściej leżymy przodem, na brzuchu. Dlatego też nie zaleca się spożywanie obfitego posiłku do 2 godzin przed przyjściem, w przeciwnym wypadku będziemy odczuwać wyraźny dyskomfort. Prowadzi to do tego, że ciało nie będzie rozluźnione, przez co skuteczność zabiegu spadnie. Ważna jest kwestia tego, aby nie spożywać napojów z kofeiną – ma to negatywny wpływ na układ nerwowy. Ciało powinno być oczyszczone ze wszystkich kosmetyków. Jest to właściwie nieodłączny element w przygotowaniach do masażu – nie możemy o tym zapominać. Ma to duży wpływ na dostarczenie substancji odżywczych i zwiększenie zdolności oddychania skóry. Specjaliści zalecają, aby każdorazowo zdejmować biżuterię z nadgarstków, palców czy też szyi. Masażysta dzięki temu będzie miał swobodny dostęp do wszystkich miejsc, natomiast ozdoby nie ulegną uszkodzeniu. Kluczowa może okazać się też kwestia spięcia włosów. Dzięki temu masażysta bez większych problemów trafi do odcinka szyjnego czy też do potylicy. Jest to jednocześnie gwarancja komfortu dla osoby masowanej. Przygotujemy się do tego, że będą zadawane nam pytania na temat naszego stanu zdrowia. Będziemy musieli podać informacje o przebytych chorobach, bólach itd. Zadbajmy o to, by organizm się wyciszył. Wcześniej warto puścić relaksacyjną muzykę. Pamiętajmy o tym, aby odpowiednio się nawodniać, bowiem ma to bezpośredni wpływ na wypłukiwanie toksyn, które gromadzą się w naszym organizmie z różnych przyczyn. Miejmy na sobie luźne ubranie, dzięki czemu szybko możemy je zdjąć do masażu. Kiedy masaż się zakończy, wówczas nie odczujemy żadnego dyskomfortu związanego z obcisłymi rzeczami.