Projektowanie stron internetowych — korzystanie z frameworków

17 stycznia 2023 Autor lektor12 Wyłączono
Projektowanie stron internetowych — korzystanie z frameworków

Projektowanie stron internetowych — korzystanie z frameworków — W dzisiejszych czasach prawie każda firma potrzebuje strony internetowej. Niezależnie od tego, czy jest to profesjonalna strona internetowa zaprojektowana, aby wziąć na siebie ciężar zadowolenia klientów znanej marki, czy po prostu miejsce do odwiedzenia dla miłośników prywatnych entuzjastów. W obu wariantach zajmiemy się zaprojektowaniem stron tak, aby odpowiadały potrzebom odwiedzającego.

Projektowanie stron internetowych to jedno z tych zajęć, które łatwo zacząć z pewnym sukcesem, ale trudniej zostać profesjonalistą. W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć komputera osobistego do zaprojektowania własnej strony internetowej i być z niej zadowolonym. Oczywiście można powierzyć to ekspertowi, co jest typowym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują domeny do celów biznesowych. Istnieje jednak dodatkowe rozwiązanie, które sprawdza się w obu przypadkach.

Frameworki to schematy, na których budujemy podstawowy szkielet aplikacji i dodajemy kolejne elementy do całości. Podczas projektowania strony internetowej często wykorzystuje się istniejące frameworki, aby nie wymyślać koła na nowo. Na przykład ta ramka może być spójnym graficznie, pięknym, wydajnym i dobrze zakodowanym oknem logowania, dzięki czemu możemy z niej korzystać w dowolny sposób, oszczędzając zbędną pracę.

Jeśli opanowaliśmy podstawy programowania, zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po frameworki, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych. Zapewniają dużą liczbę udogodnień, a w zależności od potrzeb stron można zdecydować, czy to zadziała i czy jego działanie jest wygodne dla obu stron.

Projektowanie strony internetowej dla firmy w szczególności wymaga użycia ramek, ponieważ często na stronie pracuje więcej niż jedna osoba. Wszyscy ci ludzie muszą wiedzieć, co jest czym, gdzie, dlaczego, jak to działa, z czym jest powiązane itp. Istnieje wiele elementów, które są prawie niemożliwe do spełnienia, gdy kodowanie tworzy jedna osoba od zera. Dlatego projektując stronę internetową, musisz użyć frameworka, gotowego rozwiązania, do którego każdy może uzyskać dostęp i zrozumieć.

Kluczową kwestią jest również bezpieczeństwo

Z frameworkami zwykle pracujemy na dobrze przemyślanych elementach, kilka razy poprawianych, testowanych i sprawdzanych na różne sposoby. Samodzielne zaprojektowanie strony internetowej nie zapewnia takiego luksusu, a wiele błędów może łatwo umknąć naszej uwadze, powodując problemy, które z czasem mogą się nakładać.

Jak przekonać osoby z zewnątrz do zaakceptowania?

Gdybyśmy znaleźli się w sytuacji, w której osoba niedoświadczona odmówiłaby skorzystania z zewnętrznych mechanizmów, na przykład argumentując strachem przed nieznanym, moglibyśmy mieć kłopoty. Firmy często traktują prywatność bardzo poważnie, czasem aż do granic racjonalności. Jest to jednak to samo, co korzystanie z przepisu z książki kucharskiej. Oczywiście możesz spróbować samemu upiec krówki, tworząc na bieżąco przepisy, ale lepsze efekty uzyskasz, korzystając ze sprawdzonych przepisów starych szefów kuchni.

Jak w praktyce wygląda projektowanie stron internetowych z ramkami?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której budujemy stronę internetową, która powinna zawierać np. konto dla stałego klienta, który będzie mógł się zalogować, aby zamówić produkt w promocyjnej cenie lub pozostać w kontakcie z działem firmy. , potrzebujemy Zaprojektuj witrynę od podstaw, aby hostowała bibliotekę klienta na serwerze. Będziesz musiał zaprogramować okno logowania wraz z funkcjami takimi jak przypomnienie hasła i rejestracja. to wszystko? Co jeśli klient kliknie, aby zmniejszyć okno przeglądarki? Do skalowania do odpowiedniego rozmiaru wymagany jest osobny kod.

Projektowanie stron internetowych — korzystanie z frameworków

Projektowanie stron internetowych — korzystanie z frameworków

Wszystkie z nich mają ramy dostępne od razu po wyjęciu z pudełka. Po prostu chwyć je jak element z zestawu klocków i użyj ich do zbudowania swojej witryny. A co z osobami, które nie są programistami, a potrzebują strony internetowej? Na przykład, jak wykorzystują nowo nabytą wiedzę o frameworkach do sprawdzania jakości pracy zlecanej programistom?

Wtedy, o ile rozliczymy się z programistami przy projektowaniu serwisu, możemy zapewnić nam taką możliwość. Jeśli programista robi wszystko od podstaw, czyli bez frameworka, a mimo to używa tego jako argumentu w negocjacjach ostatecznej ceny lub jako atut do udowodnienia jakości pracy, to już wiemy, że coś jest nie tak.

Na przykład: to ta sama sytuacja, w której zamawiamy ciasto w piekarni i płacąc, słyszymy, że powinniśmy dodatkowo zapłacić szefowi kuchni, aby stworzył nowy przepis od podstaw. Jest to co najmniej niedorzeczna i niedorzeczna sytuacja, ale wydaje się logiczna dla kogoś, kto nie zna się na tej dziedzinie. W końcu kucharze pracują ciężej, prawda?

Na szczęście często spotykamy się z sytuacjami, w których ludzie używają ramek do projektowania stron internetowych dla wygody, bezpieczeństwa i komfortu korzystania z serwisu do dalszej pracy. Warto zainteresować się tym tematem, aby ułatwić sobie i użytkownikom kontakt z serwisem.