Jak kupować kontenery z Chin

14 kwietnia 2021 Autor lektor12 Wyłączono
Jak kupować kontenery z Chin

Jak kupować kontenery z Chin. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wiele przedmiotów, które nas otaczają, pochodzą z Chin lub z innych krajów azjatyckich. Te państwa wyróżniają się potężnymi gospodarkami, które przez lata przeszły ewolucję, żeby obecnie charakteryzować się choćby elektroniką wysokiej jakości. Europejczycy przede wszystkim importują te produkty. To z kolei sprawia, że muszą one do nas dotrzeć. W jaki sposób się to odbywa?

Czasem przy wykorzystaniu transportu powietrznego lub lądowego. Ten pierwszy jednak nie jest tani, a ten drugi jest jeszcze droższy. Z tego powodu tak ważna dla całej gospodarki jest żegluga morska. Cena jest kwestią, która determinuje jej popularność. Trzeba jednak do tego dodać możliwość transportu przez ogromne odległości, a dodatkowo nie ma specjalnych wymogów w kwestii samych towarów. Wadą jest długi czas trwania tego typu przewozu towarów. Nie zmienia to faktu, że wszystko jest tak efektywne również dzięki zastosowaniu kontenerów morskich. Dlaczego są one tak ważne?

Kontenery morskie jako podstawa skutecznego transportu morskiego

kontener-morski-wynajemKontenery zrewolucjonizowały żeglugę morską. Po pierwsze pozwalają one na łatwe zgrupowanie towarów, a tym samym maksymalizowanie przestrzeni na statkach. Po drugie (i to jest często pomijane) prowadzi to do znormalizowania kwestii transportu. W każdym porcie na świecie dochodzi do przeładunku podobnych (a najczęściej takich samych) kontenerów. Dzięki temu łatwiej automatyzować różnorodne procesy. 20 stopowy kontener to konstrukcja, która znana jest pracownikom portów na całym świecie. Dochodzimy teraz do sedna tego artykułu. Jak importować kontenery z Chin?

Sprawdź również:

Import kontenerów z Chin

kontenery-morskie-wynajemTo pewien paradoks, że Chiny nie tylko eksportują do Europy ogromne ilości towarów, ale również prostopadłościenne stalowe pojemniki, w których ten przewóz się odbywa. Jeśli jesteśmy zainteresowani 40 stopowym kontenerem, powinniśmy przemyśleć możliwość importu z Państwa Środka. Oczywiście cena dotyczy tego, o jakiej konstrukcji mówimy. Inna będzie nie tylko w zależności od wielkości stalowego prostopadłościanu, ale ważny jest również jego typ. W przypadku wzmocnionej konstrukcji podłogi będziemy mieć mniejszą ilość miejsca do załadunku towarów. Tak naprawdę większość kontenerów, która znajduje się na polskim rynku, pochodzi właśnie z Chin. W praktyce w przypadku wariantu 40 stopowego możemy liczyć na koszt oscylujący wokół 8000 zł. W większości sytuacji w Polsce nie udaje się wyprodukować tego taniej. W przypadku elementu 20 stopowego cena będzie niższa, ponieważ również sam kontener jest mniejszy. Najczęściej cena jest bliska około 6500 zł. Oczywiście nieraz występują rozbieżności, co nie zmienia faktu, że każdy z produktów musi przejść przez szereg testów. Możemy więc być pewni, że dokonując zakupu, otrzymamy towar, który spełnia warunki jakościowe.

Jak importować kontenery morskie z Chin?

kontener-morskiTak naprawdę sam proces importu nie jest skomplikowany w zglobalizowanym świecie. Jeśli chcemy stworzyć domy mieszkalne z kontenerów, istnieje wiele firm, które ułatwiają całe przedsięwzięcie. Sam zakup łatwy zrealizować przez Internet. Na rynku występuje wiele firm, które ułatwiają cały proces. Ostatecznie przepływ pieniądze jest obecnie łatwy jak nigdy wcześniej w historii, więc z polskiego mieszkania za pomocą kilku kliknięć, możemy zorganizować import kontenerów z Chin. Możemy postawić na nowe kontenery, ale również ciekawą alternatywą jest zdecydowanie się na używane stalowe konstrukcje. Najważniejsza w tym przypadku jest po prostu cena, która najczęściej bywa aż dwukrotnie wyższa. Wszystko również zależy od zapotrzebowania. Jeśli zarządzamy firmą, być może pojawi się potrzeba stosowania wyłącznie nowych produktów. Jeśli natomiast stalowe konstrukcje mają jedynie służyć do transportu na zaplecza (poza kontaktem z klientem), być może wybór używanych kontenerów będzie wystarczająca, a nawet optymalna. Nie zmienia to faktu, że w przypadku stalowych konstrukcji import z Chin jest wyjątkowo łatwy i możemy to szybko zrealizować. W dodatku jest to jedna z najtańszych metod. Koszty produkcji w ramach tej części gospodarki (jak i wielu innych) są w Chinach znacznie niższe i dlatego jest to tak atrakcyjne z finansowego punktu widzenia.

Po co importować kontenery z Chin?

kontener-morski-uzywanePo co w ogóle kupować kontenery? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Po pierwsze świetnie nadają się do różnorodnego transportu towarów. Po drugie posiadają również dodatkowe zastosowania jak np. budowa domów mieszkalnych. Czemu importować kontenery z Chin? Z powodu konkurencyjnej ceny. Możemy odnieść korzyść ekonomiczną, jeśli zdecydujemy się na sprowadzenie stalowego prostopadłościanu z tak odległego kraju. Wszystko przecież zostanie dostarczone za pomocą żeglugi morskiej, a więc na pokładzie znajdą się również tysiące innych stalowych konstrukcji. Ostatecznie w wielu przypadkach warto przemyśleć sprowadzenie kontenerów. Te niepozorne konstrukcje mogą doprowadzić do efektywnego zarządzania wieloma produktami. Być może warto zainteresować się potencjałem, który na pewno jest związany z tego typu konstrukcjami.