1 lipca 2019 Autor lektor Wyłączono
Ile jest wypożyczalni samochodów w Polsce?

Ile jest wypożyczalni samochodów w Polsce? Zastanawiasz się nad tym, czy wypożyczanie samochodów to dochodowy biznes? Chcesz wiedzieć, ile jest wypożyczalni samochodów w naszym kraju? A może zamierzasz wynająć auto do celów prywatnych lub służbowych? Chcesz mieć do dyspozycji pojazd którego będziesz mógł użytkować za stosunkowo niską opłatą? Nie masz funduszy na zakup własnego samochodu, bo wiesz, że zbyt wiele pieniędzy pochłonęłyby opłaty ubezpieczeniowe, eksploatacja, naprawy i przeglądy? Wypożyczanie aut jest w Polsce coraz popularniejszą praktyką. Z ofert wypożyczalni samochodowych korzystają już nie tylko firmy, ale często także osoby prywatne, chcące udać się na urlop, czy organizujące imprezy dla rodziny i przyjaciół.

Jak założyć wypożyczalnię samochodów?

Ile jest wypożyczalni samochodów w Polsce?

Osoby, które chcą zarabiać na wypożyczaniu samochodów, prześcigają się w pomysłach. Dochodowym biznesem jest oczywiście wypożyczanie samochodów osobowych oraz autokarów dla firm. Są one potrzebne podczas podróży służbowych, delegacji, a także wyjazdów integracyjnych i szkoleniowych. Niektóre firmy wypożyczają samochody długoterminowo, bo bardziej im się to opłaca, aniżeli zakup samochodów do dyspozycji pracowników. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują pojazdy na specjalne okazje. Można skorzystać z bogatej oferty samochodów do ślubu, luksusowych, oryginalnych lub zabawnych samochodów na wieczory kawalerskie i panieńskie. Jeśli chcesz wywrzeć wrażenie na swojej rodzinie i przyjaciołach, przyjedź na własny ślub nietypowym samochodem! Jeśli prowadzisz wypożyczalnię aut, zastanów się nad wprowadzeniem usługi wypożyczenia specjalnego samochodu z kierowcą, gdyż z pewnością z tej oferty chętnie skorzystają nowożeńcy, czy uczestnicy różnego rodzaju imprez. Przypomnij sobie, jakim samochodem jeździła Twoja babcia – stare auta z okresu PRL są coraz bardziej w cenie, przybywa także osób, które chętnie wypożyczą tego rodzaju pojazd na swoją imprezę rodzinną, czy na ślub. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, czy wypożyczanie samochodów jest dochodowe, zastanów się już teraz nad sprowadzeniem unikalnych modeli samochodów, dzięki którym będziesz mógł wiele zarobić.

Czy łatwo jest wypożyczyć samochód?

Wypożyczalnie samochodów oferują auta, których można użytkować przez jeden dzień, można je też wypożyczać długoterminowo. Osoby prywatne oraz firmy korzystają często z oferty wypożyczenia samochodu na kilka lat. Wypożyczenie samochodu online to dziś łatwa sprawa. Możesz w wygodny sposób wybrać model samochodu, określić, czy potrzebujesz dodatkowego wyposażenia, takiego jak np. fotelik dziecięcy, adapter do pasów dla kobiet w ciąży, czy też nawigacja. Samochód zostanie podstawiony przez pracownika wypożyczalni we wskazane miejsce, więc nie będziesz musiał przejmować się organizowaniem sobie dojazdu. Zazwyczaj dostarczany przez wypożyczalnię samochód ma wypełniony bak paliwa, w umowie często zamieszczony jest wymóg, by zwrócony samochód miał wyrównany poziom paliwa. W przeciwnym razie trzeba będzie dopłacić. Jeśli szukasz najlepszej wypożyczalni samochodów w Polsce, koniecznie sprawdź, czy jest to firma, która informuje o wszystkich kosztach wypożyczenia samochodu. Pracownicy dobrej i zaufanej firmy przedstawiają otwarcie wszystkie koszty oraz informują o ewentualności dodatkowych opłat. Mogą  one wyniknąć np. w sytuacji zawinionej przez najemcę kolizji, czy też uszkodzenia samochodu z jego wyłącznej winy. Czy za wypożyczony samochód trzeba płacić kaucję? Zazwyczaj tak. Firmy wypożyczające auta zabezpieczają się w ten sposób przed przykrościami, związanymi z niewywiązaniem się z umowy wynajmu auta. Jeśli jednak wszystko będzie w porządku i samochód nie zostanie uszkodzony w winy użytkownika, kaucja zostanie zwrócona po ustaniu okresu najmu.

A jak długo można wypożyczyć samochód?

Wypożyczanie oraz leasing samochodów to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Z wypożyczonych aut można korzystać zarówno okazyjnie, np. w sytuacji, gdy samochód jest potrzebny zaledwie na kilka godzin, np. na urlopie. Samochody są też wypożyczane na okresy kilkumiesięczne, a nawet na kilka lat. Z możliwości długoterminowego wypożyczania samochodów korzystają głównie firmy, którym to rozwiązanie bardziej się opłaca, aniżeli zakup aut do służbowego użytkowania. W przypadku służbowego użytkowania samochodu z wypożyczalni warto sprawdzić, jak urząd skarbowy traktuje koszty związane z eksploatacją oraz koszty wynajmu. Będzie to ważna informacja dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad tym, jakie są opłaty VAT przy wynajmowaniu samochodu. Dobra wypożyczalnia pokrywa koszty związane z ubezpieczeniem samochodów. Klient nie musi się też przejmować opłatami za przeglądy, które są dość wysokie. Dlatego właśnie wypożyczenie lub leasing samochodu to forma użytkowania, która cieszy się coraz większym zaufaniem i popularnością. Dzięki nowoczesnym technologiom możesz szybko zarezerwować samochód online. Wypożyczalnia podstawi go w miejsce, które wybierzesz, a wszelkich płatności będziesz mógł dokonać także kartą, gdyż osoba dostarczająca samochód coraz częściej ma przy sobie terminal.