Sardynia wczasy

26 kwietnia 2022 Autor lektor12 Wyłączono
Sardynia wczasy

Sardynia wczasy – czy warto wybrać się w tamten zakątek Europy? Sardynia to druga największa wyspa Morza Śródziemnego. Powierzchnia tej lokalizacji wynosi aż 24 000 metrów kwadratowych. Duża liczba dni słonecznych sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce dla turystów do spędzenia urlopu i wypoczynku. Sardynia wczasy to świetne rozwiązanie dla fanatyków nietuzinkowych miejsc.

Czym charakteryzuje się Park Narodowy Gennargentu? Które plaże Sardynii warto odwiedzić? Dlaczego jaskinie i groty w Sardynii cieszą się tak dużą popularnością? Jakie starożytne zabytki w Sardynii są godne uwagi? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czym charakteryzuje się Park Narodowy Gennargentu?

Sardynia wczasy https://wakacjenasardynii.pl/najlepsze-hotele-na-sardynii/ to doskonała okazja do wypoczynku. Możemy podziwiać tamtejszą faunę i florę. Godny uwagi jest Park Narodowy Gennargentu- warto się do niego wybrać, jeśli planujemy wakacje w tamtejszych rejonach. Jest on położony we wschodniej części wyspy. Rośliny i zwierzęta umożliwiają wyciszenie się, zrelaksowanie. Przebywając w takim miejscu chwilowo zapominamy o codziennych problemach i pracy. Przechadzając się przez rozgrzane ścieżki możemy zauważyć legendarnego muflona śródziemnomorskiego, który zagrożony jest wyginięciem. Dodatkowo dostrzeżemy dzikie jelenie, daniele, żbiki, a nawet piękne motyle korsykańskie. W kompleksie parku wyróżnić można kilka miejsc, które w sposób szczególny są godne zainteresowania się nimi. Mowa chociażby o wapiennym kompleksie Supramonte- to właśnie tam znajduje się największy w Europie kanion, co znacznie poszerza naszą wyobraźnię. Nie w sposób nie wspomnieć o najwyższym szczycie Sardynii Puanta la Marmora – z niego rozciągają się widoki na cztery strony wyspy. Jest to obowiązkowa lokalizacja dla fanatyków wędrówek górskich.

Które plaże Sardynii warto odwiedzić?

Sardynia wczasyZ pewnością znajdzie się grupa ludzi, która preferuje plażowanie i spokojne formy wypoczynku. Dla takowej Sardynia wczasy https://wakacjenasardynii.pl/oferty-last-minute/ również okaże się strzałem w dziesiątkę. Miejsce to charakteryzuje wieloma plażami, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Każdy jednak znajdzie tam miejsce na rozbicie sowich parawanów. W pobliżu znajduje się szereg restauracji, w których oferowane jest niespotykane jedzenie, a także widok na cudowne, lazurowe horyzonty. Co ciekawe, znajdziemy również zakamarki i zatoczki, które są nieco bardziej kameralne. Miejsce to idealnie sprawdzi się dla osób, które szukają nieco wytchnienia. Wśród miejsc, które w sposób szczególny są godne polecenia, wyróżnić można Cala Lunę. Jest to piaszczysto-kamienista ostoja. Możemy się tam wybrać chociażby po to, by zrobić przepiękne zdjęcie do albumu rodzinnego. Niemniej istotna jest różowa plaża Achipelagu La Maddalena. Jest to miejsce niezwykłe. Cudowny kolor plaży zawdzięczany jest pancerzykom otwornic. Niemniej atrakcyjna jest La Pelosa – to długa i piaszczysta plaża, która znajduje się w północno-zachodniej Sardynii. Sardynia wczasy to także okazja do odwiedzenia Cala Mariolu- tamtejsza woda jest tak krystaliczna, że doskonale widoczne jest dno. Alternatywnym, równie kuszącym rozwiązaniem jest Spiaggia di Scivu.

Dlaczego jaskinie i groty w Sardynii cieszą się tak dużą popularnością?

Dla fanatyków niecodziennych emocji Sardynia wczasy to również świetne rozwiązanie. Wyspa ta charakteryzuje się tym, że posiada wiele jaskiń i grot, które są bezpieczne, jednocześnie otwarte dla turystów. Na czym polega jednak niebezpieczeństwo? Jedynie na tym, że złapiemy jaskiniowego bakcyla! Jaskinie i groty egzaltują wewnętrznym urokiem. Każda lokalizacja jest inna od poprzedniej, wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Z pewnością godne odwiedzenia są Groty Neptuna. W praktyce jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc na tamtejszej wyspie. Możemy tam dostać się od lądu, przechadzając się po sześciuset schodkach. Alternatywnym rozwiązaniem jest podpłynięcie statkiem. Nie w sposób nie wspomnieć o Grocie su Marmuri. Jest to ociekająca majestatycznymi stalaktytami i stalagnatami lokalizacja. Turyści polecają również Grotta del Blue Marino. Jest to niemalże obowiązkowy punkt każdej podróży na Sardynię. Mamy do czynienia z niespotykanymi nigdzie indziej formami krasowymi, podziemnymi rzekami i orzeźwiającą temperaturą, która wynosi około 17 lub 18 stopni Celsjusza.

Jakie starożytne zabytki w Sardynii są godne uwagi?

Myślisz, że to już koniec atrakcji? Zdecydowanie nie! Sardynia wczasy z pewnością zostaną na długo w naszej pamięci ze względu na niesamowite, starożytne zabytki. Mowa chociażby o Su nuraxi. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów po cywilizacji Nuragów. W 1997 roku został wpisany na listę UNESCO. Jest to zdecydowanie najlepsze miejsce w tamtejszym regionie, które musimy odwiedzić. Alternatywnym, równie kuszącym rozwiązaniem jest Nuraghe Santu Antine, co w Polsce zwane jest Domem Króla. To megalityczny, starożytny gmach, który został zbudowany przez Nuragów. Sardynia wczasy to świetne miejsce na spędzenie swojego urlopu. 

Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl