Czym kierować się przy zakupie sukni ślubnej?

7 października 2019 Autor lektor Wyłączono
Czym kierować się przy zakupie sukni ślubnej?

Czym kierować się przy zakupie sukni ślubnej? Przygotowania do ślubu są stresujące dla każdej Młodej Pary a zwłaszcza dla przyszłych Panien Młodych, w końcu w tym dniu duża uwaga skupi się właśnie na nich i tym w czym się zaprezentują. Zarówno dokonanie samego wyboru jak i zakup sukni ślubnej jest nadzwyczaj trudnym i czasochłonnym zadaniem, pierwsze kroki w tym celu podjąć należy co najmniej kilka miesięcy wcześniej.

Zastanawiasz się na co należy zwrócić uwagę odwiedzając salon sukni ślubnych? Niżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci poszukiwania idealnej i wymarzonej kreacji na ten wyjątkowy dzień. Zapraszamy do dalszej części.

Dopasuj odpowiedni model do swojej sylwetki

Czym kierować się przy zakupie sukni ślubnej?

Czym kierować się przy zakupie sukni ślubnej?

W dniu ślubu oczy wszystkich zaproszonych gości skierowane będą właśnie na Ciebie, dlatego też suknia ślubna powinna zostać właściwie dopasowana zarówno do Twojej sylwetki oraz osobowości. Każda z przyszłych Panien Młodych odwiedzając salon ma pewien pomysł na siebie, który za wszelką cenę chce zrealizować co oczywiście dużym ułatwieniem ale niekiedy też i problemem. Dlaczego? Idąc za tym co mówią styliści, suknia ślubna powinna podkreślać urodę Panny Młodej przy jednoczesnym ukrywaniu defektów urody aby jednak tak się stało musi być ona odpowiednio dobrana do budowy ciała.

Dobrze dopasowana suknia ślubna ukryje dodatkowe kilogramy optycznie wyszczuplając całą sylwetkę, doda kilku centymetrów kobietom o niskim wzroście, wyrówna wszelkiego rodzaju dysproporcje ciała itp. Należy zwrócić uwagę nie tylko na krój ale także i materiał z jakiego jest ona zrobiona. Połyskujący materiał taki jak mikado w subtelny sposób odbijać będzie światło, co nada Pannie Młodej promiennego i zdrowego wyglądu. Z kolei klasyczna, ozdobna koronka i duża ilość tiulu wskazana jest kobietom drobnych kształtach.

Oprócz modelu i materiału niezwykle istotny jest również odcień bieli o czym więcej opowiemy już za chwilę.

Wybierz właściwy odcień bieli

Biała suknia ślubna nie zawsze musi być biała, choć z pozoru mogłoby wydawać się, że tak właśnie jest to uwielbiana przez wszystkie Panny Młode biel posiada wiele różnych odcieni. Kolor sukni dopasowany powinien być do typu urody, dlatego też zanim wybierzesz się na poszukiwania swojej sukni ślubnej postaraj się określić jaki jest Twój typ urody – zwróć uwagę na karnację, kolor oczu i włosów. Zgodnie z podstawami wizażu wyróżniamy cztery typy urody – jesień, zimę, lato i wiosnę. Suknia ślubna w kolorze białym o odpowiednim podtonie kolorystycznym dodatkowo podkreśli Twoją urodę, natomiast źle dobrany odcień sukni ślubnej może przyczynić się do tego, że w tym dniu będziesz wyglądała na bladą lub niewyspaną. Jeżeli masz wątpliwości co do swojego wyboru to nie bój się skorzystać z pomocy profesjonalisty!

Skorzystaj z porady specjalisty

Wydaje Ci się, że znasz się na modzie i wiesz wszystko a może należysz do grupy klientek, które nie wiedzą jak i w co się ubierać by wyglądać rewelacyjnie? Niezależnie od tego zachęcamy do korzystania z porad profesjonalnej obsługi salonów sukien ślubnych. Personel tam pracujący zna się na rzeczy, jest odpowiednio przeszkolony. Pracownicy posiadają wiedzę z zakresu aktualnych trendów oraz najnowszych projektów, zamiast usilnie ustawać przy swoim, nie zawsze trafnym wyborze może warto byłoby posłuchać opinii osoby trzeciej, która podpowie Ci w jakim modelu sukni ślubnej prezentować się będziesz najlepiej…

Wysoka cena za piękny wygląd – czy zakup sukni ślubnej musi być kosztowną inwestycją?

Jeżeli rozpoczęłaś już wstępne przygotowania do ślubu i zrobiłaś wstępny “research” po salonach i butikach ślubnych to z pewnością wiesz już, że zakup kreacji na ten wyjątkowy dzień wiązać się będzie z dużym wydatkiem. Nowa suknia ślubna to wydatek rzędu 2000 – 5000 zł, jak widać kwota jest niemała ale nie zawsze by wyglądać dobrze trzeba wydawać aż tyle pieniędzy.

Dużą popularnością w ostatnich miesiącach cieszą się komisy sukien ślubnych, które swoim wyglądem przypominają profesjonalne salony sprzedaży. Ceny w komisach są zdecydowanie niższe niż w butikach, oczywiście na uwadze należy mieć to, że dostępne tam suknie są używane, pochodzą z tzw. drugiej ręki. W komisach nie znajdziesz także sukni ślubnej pochodzącej z najnowszej kolekcji, minusem jest również brak na miejscu krawca, który wprowadziłby ewentualne poprawki. Niekiedy jednak w komisach dostać można ekstrawagancką perełkę w zadziwiająco niskiej cenie.

Suknie ślubne w atrakcyjnych cenach oferują również butiki, w tym przypadku jednak są to często modele próbne, które są dostępne i przymierzane przez potencjalne klientki, niestety duża ilość z tych sukni posiada mniejsze lub większe wady takie jak zabrudzenia czy rozdarcia, na szczęście nie wszystkie dzięki czemu czasami można zaoszczędzić naprawdę sporą sumę pieniędzy.

Wybór sukni ślubnej wcale nie musi być skomplikowanym procederem, wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad, które z pewnością sprawdzą się także i u Ciebie – sprawdź i przekonaj się sama!