Błędy popełnianie przy wyborze sukni ślubnej

24 stycznia 2019 Autor lektor Wyłączono
Błędy popełnianie przy wyborze sukni ślubnej

Błędy popełnianie przy wyborze sukni ślubnej – wybór odpowiedniej sukni ślubnej jest dla panny młodej jednym z najważniejszych elementów wszystkich przygotowań do ślubu. Niestety nie jest to tak proste zadanie i wymaga przestrzegania określonych zasad. Często zdarza się, iż różnego rodzaju podpowiedzi, zamiast stać się bazą do inspiracji, potrafią jeszcze bardziej wprowadzić w stan zagubienia. W takim razie czego należy się wystrzegać?

Duży wybór – duży mętlik w głowie

W obecnych czasach znaleźć można suknie ślubne właściwie we wszystkich możliwych wariantach. Przekrój fasonów, wzorów i użytych materiałów jest naprawdę ogromny. Liczba sklepów i dostępnego w nich asortymentu zwala z nóg. Bardzo dużo inspiracji można uzyskać również za pośrednictwem internetu. To wszystko sprawia, że w każdej kreacji można dostrzec coś, co wpadnie w oko i stanie się wymarzonym elementem na własnej sukni. Nie można jednak popadać w skrajności. Wszystkie te elementy nie będą wyglądały w sposób korzystny gdy znajdą się na jednej sukni. Należy przestrzegać zasady zachowania prostoty, podkreślonej pięknym i eleganckim detalem.

Kto doradzi we właściwy sposób?

Błędy popełnianie przy wyborze sukni ślubnej

Błędy popełnianie przy wyborze sukni ślubnej

Przeglądając różnego rodzaju suknie ślubne, dobrze jest mieć obok siebie zaufaną osobę, która pomoże odnaleźć się w całym tym odzieżowym mętliku. W tym aspekcie również nie należy przesadzać. W zupełności wystarczy jedna lub dwie osoby. Należy unikać wypadów na zakupy w wieloosobowym gronie, gdyż może nie przynieść to oczekiwanego efektu. Każda osoba ma bowiem inny gust, który niekoniecznie musi pokrywać się z naszymi upodobaniami. Uwagę należy również zwrócić na obsługę w sklepie. W zależności od miejsca, do którego trafimy, sprzedawca może faktycznie pomóc nam w wyborze odpowiedniej kreacji lub też próbować sprzedać nam cokolwiek, bez względu na to, w jaki sposób będziemy prezentować się w sukni.

Eksperymentuj

Często kobiety wybierając suknie ślubne, z góry nastawiają się na konkretny fason lub model kreacji. Jest to błędem, ponieważ oczekiwania często nie pokrywają się z rzeczywistością. Wymarzona sukienka może zupełnie nie nadawać się do posiadanej sylwetki. Z tego powodu zasadnym staje się przymierzanie najróżniejszych modeli, nawet takich, które początkowo nie były brane pod uwagę. Może się bowiem okazać, że właśnie w tego rodzaju sukni uzyska się zamierzony efekt w postaci oszałamiającego wyglądu. Czas spędzony w sklepie to idealny moment na przeprowadzanie prób i eksperymentów. Może dzięki temu uda się znaleźć swój własny styl, który w najlepszy sposób będzie ukazywał zalety kobiecego ciała. Kiedy już odnajdzie się ten właściwy model, kobieta koniecznie musi czuć się w nim atrakcyjna. Suknie ślubne mają sprawiać, że panna młoda poczuje się pewna siebie, ważna i atrakcyjna. Jest to w końcu jeden z najważniejszych dni w jej życiu.

Problem z rozmiarem

Niektóre salony oferujące suknie ślubne posiadają asortyment jedynie w małych rozmiarach. Błędem jest przymierzanie tego rodzaju kreacji przez kobiety o bardziej bujnych kształtach. Mierzona suknia koniecznie musi być zbliżona rozmiarem do własnego. Tylko wówczas można w pełni zobaczyć, w jaki sposób będzie układać się na ciele. Nie należy również zakładać, że kupując mniejszą suknię ślubną, uda się jeszcze schudnąć nim dojdzie do uroczystości. Może się bowiem okazać, że plan nie wypali i ponownie stanie się przed problemem wyboru innej kreacji. Poza tym dieta może sprawić, że schudniemy niekoniecznie w tych obszarach, z których chcielibyśmy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wówczas kreacja może leżeć na nas w zupełnie inny i niekoniecznie pożądany sposób.

Okazje cenowe

Suknie ślubne charakteryzują się ogromnym rozrzutem cenowym. Jeśli komuś zależy na tym, by nie nadszarpnąć domowego budżetu z pewnością zainteresuje się różnego rodzaju promocjami cenowymi. Należy jednak uważać na to, by nie wpaść w pułapkę. Często rewelacyjne oferty z internetu wcale nie okazują się najlepszym życiowym zakupem. Zdarza się, że to zwykłe oszustwo, natomiast kreacja uszyta jest z kiepskich jakościowo materiałów. Wszystko to sprawia, że mogą pojawić się dodatkowe koszty, związane na przykład z koniecznością przeprowadzenia poprawek krawieckich. Finalnie usunięcie wszelkich wad i uszczerbków może kosztować nas więcej niż kupno nowej sukni z dobrego salonu.

Przeglądając suknie ślubne mamy zazwyczaj określony budżet. Błędem jest odwiedzanie ekskluzywnych salonów i przymierzanie kreacji, których cena kilkukrotnie przekracza kwotę, którą chcemy poświęcić na jej zakup. W późniejszym czasie, przymierzając inne, tańsze sukienki, z pewnością będziemy odczuwać pewną dozę niezadowolenia. Żeby tego uniknąć, zdecydowanie lepiej od samego początku określić sprzedawcy limit cenowy i skupić się na przymierzaniu kreacji, które mieszczą się w jego zakresie. Zaoszczędzone pieniądze lepiej jest przeznaczyć na dobre jakościowo buty oraz bieliznę. Te elementy garderoby muszą być bardzo wygodne, z uwagi na fakt, iż przyjęcie będzie trwało wiele godzin. Kobieta powinna przez cały ten czas, czuć się dobrze i komfortowo.