Zabiegi kosmetyczne

29 stycznia 2019 Autor lektor Wyłączono
Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne – bardzo popularne stały się ostatnio programy opowiadające o metamorfozach wyglądu ludzi. Na wielu kanałach telewizyjnych możemy oglądać przemiany Polaków, jak i obcokrajowców, najczęściej oczywiście dotyczy się to Amerykanów. Opowiadają one zwykle o stosowanych zabiegach kosmetycznych, zmieniających twarze, ciała, doprowadzając je do właściwego stanu, upiększając, czy choćby upodabniając do naszych idoli. Bywa tak, że ludzie odzyskują swoje ciało, które uległo deformacji podczas wypadków.

Zwykle można oglądać programy dotyczące zmiany twarzy, skóry, nosa, oczu, kości policzkowych, piersi, brzucha itp. To działania bardziej ingerujące, wymagające często poważnych zabiegów operacyjnych, wykonywanych pod narkozą. Również bardzo popularne są, te mniej inwazyjne, stosowanie kwasu hialuronowego, botoksu, własnej krwi. Czym są więc prawdziwe zabiegi kosmetyczne? Zabiegi kosmetyczne należą do profesjonalnej pielęgnacji ciała, która jest przeprowadzana w gabinecie kosmetycznym, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, przeszkolenie, doświadczenie, właściwy sprzęt i wysoki poziom higieny pomieszczeń. Każdy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mają do wyboru szeroki wachlarz zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni, stóp, no i oczywiście twarzy. Oczywiście, przeważającą grupą kliencką są kobiety, ale obserwuje się wzrost zainteresowania wśród mężczyzn, korzystających z tego typu zabiegów kosmetycznych. To jaki zabieg jest stosowany zależy od potrzeb klienta. Proponowane zabiegi kosmetyczne mają na celu uzyskanie zdrowej, promiennej, młodo wyglądającego skóry, nie bez znaczenia jest wiek, tryb życia, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, czy innych używek. Oczywiście nie zapominajmy o diecie, bogatej w minerały i witaminy, pozbawionej szkodliwych dla organizmu składników. Efekty jakie można uzyskać, są uzależnione od kondycji naszej cery i ciała.

Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne

Istnieje całe mnóstwo propozycji zabiegów kosmetycznych twarzy, najczęstszymi będą: mikrodermabrazja, laser, peelingi oraz ostatnio bardzo modny wampirzy lifting. Mikrodermabrazję stosuje się w przypadku osób z problemem trądziku, zmęczonej i poszarzałej skóry. Zabieg ten pozwala dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń, odmłodzić ją, a także spłycić drobne zmarszczki. Oczywiście efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale żeby uzyskać optymalny wynik potrzebna jest ich seria. Po każdym zabiegu kosmetycznym wszelkie kremy, maseczki, czy sera są wręcz wypijane przez skórę, dlatego zaraz po przeprowadzonej mikrodermabrazji warto zastosować jakiś kosmetyk przeciwzmarszczkowy, nawilżający, czy witaminowy. Laseroterapia należy do jednego z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, bardzo często wykorzystywany w celu usunięcia przebarwień skóry. Zabieg jest niczym innym jak „strzelaniem” promieniami lasera w zmienioną skórę. W wyniku tego plamki ciemnieją jeszcze bardziej, aby po kilku dniach zejść wraz ze złuszczoną skórą. Laser pomaga również spłycić drobne zmarszczki, a także poprawić kondycję cery. Znanym od pewnego czasu i stosowanym zabiegiem kosmetycznym jest mezoterapia igłowa. Za pomocą niewielkich igieł wstrzykuje się w skórę małe dawki „bomb witaminowych”, opartych na bazie medycznego kwasu hialuronowego. Czasem wykorzystywany jest czysty kwas hialuronowy. Efekty zastosowanego zabiegu widoczne są niemalże od razu ale warto powtarzać je, co jakiś czas serią. Po zastosowaniu mezoterapii igłowej skóra wygładza się, napina i ma świeży wygląd. Bardzo często stosowanym zabiegiem kosmetycznym jest peeling kawitacyjny, mający na celu oczyszczenie skóry twarzy.

Podobny jest trochę do mikrodermabrazji ale działa zdecydowanie delikatniej, dzięki czemu może być stosowany dla każdego rodzaju cery. Pozwala usunąć martwe komórki naskórka, poprawia krążenie limfatyczne, dotlenia skórę. Wspominany wcześniej wampirzy lifting należy do najnowszych na rynku zabiegów kosmetycznych. Wykorzystywana jest tu krew klienta, stąd też ta wampirza nazwa. Dzięki odwirowaniu próbki krwi uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe. Tak powstały koncentrat wystrzykuje się tuż pod skórę twarzy. Tego typu zabieg kosmetyczny sprawia, że dochodzi do produkcji kolagenu. Efekt widoczny jest natychmiast. Powyżej wymieniono kilka najbardziej popularnych, najczęściej stosowanych zabiegów kosmetycznych, których skuteczność jest nieoceniona. Mimo iż czasem dochodzi do ingerencji w ciało, chociażby za pomocą igieł w mezoterapii, jest ona niewielka, dużo mniej obciążająca organizm niż operacje plastyczne. Poza tym, nie bez znaczenia są koszty, tego typu zabiegi kosmetyczne wymagają mniejszych nakładów finansowych w odróżnieniu od poważnych operacji modyfikacyjnych ciała. Prócz opisywanych zabiegów kosmetycznych twarzy ówcześnie wykonuje się również zabiegi kosmetyczne dłoni, w tym paznokci, stóp, czy ciała. Bywa, że zakłady kosmetyczne specjalizują się w określonym rodzaju zabiegów, chociażby wykonujące manicure, pedicure, lifting wampirzy, albo mikrodermabrazja. Poddając się zabiegom kosmetycznym nie można zapomnieć o zasadzie, że wszystko z umiarem. Przesadne poddawanie się zabiegom może wpłynąć negatywnie na nasz wygląd.