Wieczór panieński z masażem balijskim

8 listopada 2021 Autor lektor Wyłączono
Wieczór panieński z masażem balijskim

Wieczór panieński z masażem balijskim zapamiętuje się na całe życie. Jest to dla kobiety wyjątkowy czas, który spędza ze swoimi najbliższymi przyjaciółkami w miłej atmosferze. Gdy organizuje się wieczór panieński, należy zadbać o jego odpowiednią oprawę. Nie wystarczy kupić przekąsek i alkoholu, ponieważ musi to być czas pełen wrażeń. Coraz więcej pań organizujących wieczory panieńskie decyduje się na to, aby jedną z atrakcji była na nim sesja masażu balijskiego.

Specjaliści podkreślają, że dzięki temu masażowi można poczuć się odprężonym i zrelaksowanym. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, w którym opisujemy wszystko, co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego masażu.

Masaż balijski – historia

Skąd wziął się masaż balijski? Historyczne dane źródłowe wskazują, że wywodzi się on z Indonezji, a konkretnie, zgodnie z nazwą, z wyspy Bali. Mimo upływu lat, jest to w dalszym ciągu jeden z najpopularniejszych masaży na świecie. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż przynosi on uczucie odprężenia. Omawiany masaż orientalny zapewnia niesamowity relaks, jednak jednocześnie jest nieco intensywny. Dawniej, zanim do masażu balijskiego nie stosowano technik z zakresu akupresury, jogi czy ajurwedy, był on mocno bolesny.

Dla pacjentów, którym wykonywano masaż balijski, nie było to zbyt przyjemne. Mimo tego, efekt jednorazowej sesji był wręcz piorunujący. Wynikało to z tego, iż określone ruchy rąk powodowały, że mięśnie głębokie w całym organizmie ulegały znacznemu rozluźnieniu, zatem można było poczuć się znacznie lepiej.

Tradycyjny masaż balijski zakładał także wykorzystywanie rozmaitych przypraw i korzeni roślin. Działały one nie tylko na rozluźnienie napiętych mięśni, ale także rozgrzewały cały organizm. Obecnie techniki masażu balijskiego są dostosowane do wygórowanych potrzeb pacjentów, jednak w dalszym ciągu sesje tego typu gwarantują wysoką skuteczność. Osoby, które systematycznie wybierają się na sesje masażu balijskiego, zgodnie podkreślają, że dzięki niemu czują się zdecydowanie lepiej. Nie doskwierają im bóle głowy, Poprawiło się ich ogólne samopoczucie oraz mają energię do codziennego działania.

Jak wygląda masaż balijski?

Sesje masażu balijskiego realizuje się zazwyczaj w pozycji leżącej na materacu bądź lekkiej macie, jednak niektórzy wykonują go także na siedząco. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnych preferencji danego pacjenta. Podstawą tego orientalnego masażu jest aromaterapia. Sesji masażu balijskiego każdorazowo powinno towarzyszyć rozpylanie starannie wyselekcjonowanych olejków eterycznych, m.in. o zapachu jaśminu, róży czy jagodlinu wonnego.

Zastosowanie podczas sesji masażu balijskiego olejków eterycznych jest niezwykle istotne, ponieważ dzięki nim pacjenci czują się wyciszeni, poprawia się krążenie krwi w organizmie, a dodatkowo usprawnia się przemiana materii. W pomieszczeniach, w których wykonywany jest masaż bali, wiele osób rozpyla także zapach kadzideł.

Wieczór panieński z masażem balijskim

Wieczór panieński z masażem balijskim

Jakie ruchy wykonuje masażysta? Muszą one być jednocześnie maksymalnie energiczne oraz wystarczająco płynne. Warto zaznaczyć, że powinny one być szybsze w kierunku głowy niż w kierunku odwrotnym. Prowadzi to do stymulowania tkanki skórnej oraz mięśniowej oraz pomaga w łagodzeniu wszelkiego rodzaju skurczów mięśni. W zależności od tego, na jakie dolegliwości skarży się pacjent, masażysta masuje kark, głowę bądź plecy. Można też poprosić go, by wymasował wszystkie te części ciała – wówczas efekt przeprowadzonej sesji będzie jeszcze bardziej korzystny.

Sesji masażu balijskiego powinna także towarzyszyć kojąca muzyka. Specjaliści od tego orientalnego masażu wskazują, że najlepiej jest, gdy są to tradycyjne pieśni pochodzące z wyspy Bali. Masaż balijski to rodzaj masażu, który wywodzi się z krajów azjatyckich. Jednocześnie jest niezwykle intensywny i głęboki, a przy tym zapewnia niesamowite, błogie uczucie relaksu. Siła ucisku stosowana w masażu balijskim jest znacznie większa niż przy innych znanych typach masażu, jednakże zawsze jest to konsultowane z osobą masowaną, zatem nie trzeba obawiać się, że spotkają nas jakiekolwiek przykre dolegliwości bólowe czy inne.

Jak przygotować się do masażu balijskiego?

Jeżeli masaż balijski ma być elementem wieczoru panieńskiego, należy pamiętać o tym, by wszystkie jego uczestniczki miały tego świadomość nieco wcześniej. Około 2 godziny przed rozpoczęciem sesji nie wolno przyjmować jakichkolwiek posiłków. Do realizacji masażu należy przygotować luźne ubranie bądź okrycie z ręcznika. Po wykonaniu zabiegu warto odpocząć około 10-15 minut, ponieważ jest to szczególnie ważne.

W wielu profesjonalnych gabinetach masażu przybyłym osobom przekazuje się także aromatyczne imbirowe herbaty. Powodują one, że proces usuwania szkodliwych toksyn z organizmu zachodzi znacznie szybciej. Jak długo trwa sesja omawianego masażu? Zazwyczaj czas trwania to około jednej godziny. Jeżeli chodzi o cenę, to wszystko zależy od tego, do jakiego gabinetu się wybierzemy. W najbardziej znanych, renomowanych salonach musimy liczyć się z tym, że cena będzie odpowiednio wyższa.