Trycholog w Warszawie zapewni skuteczną kurację przy różnych problemach z włosami

26 listopada 2019 Autor lektor Wyłączono
Trycholog w Warszawie zapewni skuteczną kurację przy różnych problemach z włosami

Trycholog w Warszawie zapewni skuteczną kurację przy różnych problemach z włosami. Włosy są wrażliwe zarówno na negatywne warunki środowiskowe, jak i na procesy chorobowe toczące się w organizmie. Dlatego matowe, osłabione, nadmiernie wypadające włosy są okazją do przemyślenia stylu życia i ogólnego myślenia o zdrowiu. Jednak nie każdy wie, na czym dokładnie polega problem. Specjalistę od włosów czyli trychologa Warszawa posiada na swoim terenie i na pewno zapewnia on dobre rozwiązanie w danym problemie z włosami.

Jak wybrać kompetentnego trychologa i jak on może pomóc?

Niestety zdecydowana większość ludzi rzadko zwraca się do specjalistów, polegając na produktach klasycznych i kosmetycznych. Jednak w wielu przypadkach tylko profesjonalista, będzie w stanie ustalić prawdziwą przyczynę problemów, to znaczy czy to jest drobne zaburzenie, czy poważna patologia skóry i włosów na głowie. Prawidłowa diagnoza pozwoli określić strategię i skuteczne leczenie. Nie wystarczy wpisać w przeglądarkę – trycholog Warszawa, warto przeczytać opinię na temat specjalisty i porozmawiać ze znajomymi, którzy korzystali z jego usług.

Kiedy udać się do trychologa w Warszawie na konsultację?

W połowie lat 50 ubiegłego wieku w USA powstała nowa gałąź medycyny trychologia. W dosłownym tłumaczeniu z greckiego to nauka o włosach Tak, więc trycholog jest specjalistą, który zajmuje się różnymi schorzeniami włosów i skóry głowy, ich leczeniem, zapobieganiem i diagnozą.

Głównymi objawami, z którymi należy udać do trychologa jest:

  • Intensywne wypadanie włosów
  • Łysienie androgenowe, plackowate
  • Obfity łupież
  • Łojotokowe zapalenie skóry
  • Łuszczyca skóry głowy
  • Podrażnienie i swędzenie skóry głowy.

W przypadku takich symptomów nie należy odkładać wizyty na później, ponieważ problem może się poszerzyć do dużych rozmiarów, które trudniej będzie wyleczyć. Często zdarza się, że zła kondycja włosów nie jest wynikiem ich uszkodzenia, ale obecnością choroby ogólnoustrojowej. Takim przykładem może być nierównowaga hormonalna lub regularne eksperymenty z dietą. Wtedy leczenie objawowe nie rozwiąże tego problemu, konieczna jest kuracja, którą tylko trycholog może prawidłowo zalecić, czasem wspólnie z endokrynologiem, psychologiem, dietetykiem. Wszystkie powyższe schorzenia dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Co obejmuje usługa trychologa w Warszawie?

Jednym z najważniejszych etapów leczenia chorób skóry głowy jest wstępna konsultacja z trychologiem z trychologia.krakow.pl. Podczas rozmowy wprowadzającej specjalista zbiera wywiad: słucha skarg, z którymi przyszła dana osoba, pyta o złe nawyki, choroby narządów wewnętrznych, obecność podobnych chorób wśród krewnych, cechy pielęgnacji włosów i skóry głowy, ostatnie stresy, dietę i stosowane leki.

Następnie trycholog w Warszawie przechodzi do ogólnego badania skóry głowy i włosów w celu wykrycia objawów chorób grzybiczych lub procesów zapalnych. W razie potrzeby specjalista może przepisać trichogram. To badanie odbywa się z użyciem specjalnego aparatu z funkcją wielokrotnego zoomu. Procedura pomaga ocenić gęstość włosów, liczbę aktywnych i śpiących mieszków włosowych, zakres utraty włosów, określić przyczyny problemu.

Trycholog w czasie rzeczywistym pokazuje pacjentowi wszystkie problemy, wyjaśnia cechy struktury i wzrostu włosów. Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu i określonemu sprzętowi wideo każdy pacjent może zobaczyć na własne oczy, jak wygląda stan włosów przed zabiegiem i jak wygląda po zakończeniu terapii.

Często zalecana jest trichoskopia (ocena struktury łodygi włosa bez konieczności pobierania włosów). Za pomocą trychinoskopu podłączonego do komputera otrzymywane jest zdjęcie włosów i skóry głowy powiększone 60-1000 razy, po czym oblicza gęstość włosów, ich średnicę, odsetek normalnych i patologicznie cienkich włosów w 2 strefach (ciemieniowej i potylicznej)

Innym rodzajem diagnostyki sprzętowej jest analiza spektralna włosów. Podczas badania włosy uprzednio pobrane do analizy bada się w laboratorium pod kątem obecności i ilości różnych mikro i makroelementów, a także innych biologicznie aktywnych substancji niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosów. Na podstawie wyników dostosowywana jest odpowiednia dieta i kuracja. Również trycholog może skierować na dodatkowe procedury diagnostyczne: badania krwi na obecność hormonów, ultradźwięki itp.

Zobacz również:

Co może składać się na kurację trychologiczną?

Trycholog w Warszawie zapewni skuteczną kurację przy różnych problemach z włosami

Trycholog w Warszawie zapewni skuteczną kurację przy różnych problemach z włosami

Podczas konsultacji u trychologa w Warszawie i wykonaniu zleconych badań, specjalista może zalecić odpowiednie dla danej osoby zabiegi takie jak: mezoterapia igłowa ((wprowadzanie różnych leków do skóry głowy za pomocą specjalnych leków przy użyciu bardzo małych i cienkich igieł. A także, infuzja tlenowa, osocze bogatopłytkowe (procedura iniekcji, w wyniku której osocze własnej krwi pacjenta wzbogacone płytkami krwi jest wprowadzane do skóry głowy), karboksyterapia, laseroterapia itd.

Podobnie jak inni specjaliści, trycholog uważnie monitoruje, czy pacjent przestrzega jego zaleceń. W zależności od rozpoznania oferuje produkty do stosowania miejscowego (balsamy terapeutyczne, szampony, maski, płyny, komórki macierzyste (w kroplach) i terapię ogólną (ewentualnie hormonalną lub polegającą na przyjmowaniu kompleksów witaminowo-mineralnych).

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl