Ozonowanie – co to znaczy dla zdrowia ludzi?

15 kwietnia 2021 Autor lektor12 Wyłączono
Ozonowanie - co to znaczy dla zdrowia ludzi?

Ozonowanie – co to znaczy dla zdrowia ludzi? Naukowcy od dawna uznają znaczenie ozonu, jako naturalnego środka przeciwdrobnoustrojowego. W szczególności jest szeroko stosowany do zabijania szkodliwych bakterii, pleśni, wirusów i innych niebezpiecznych zanieczyszczeń biologicznych. W bardzo niskich stężeniach ozon jest zdolny do neutralizacji mikroorganizmów zawieszonych w powietrzu, które mogą występować w środowisku zamkniętych przestrzeni. Oczyszczanie i dezynfekowanie powietrza za pomocą ozonu zostało uznane za najlepszą naturalną metodę. Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hotelowych, handlowych, urzędów to także profilaktyka wirusów układu oddechowego.

Jak działa ozon?

Ozon to naturalna forma tlenu, składająca się z trzech atomów. Na zewnątrz jest to niebieskawy gaz o ostrym zapachu. W niskim stężeniu podczas burzy, nadaje powietrzu zapachu świeżości. Jeśli stężenie zostanie zwiększone, jest w stanie zniszczyć szkodliwe mikroorganizmy i wirusy, dlatego jest silnym środkiem zapobiegawczym i dezynfekującym. Podczas ozonowania pomieszczeń należy zachować prawidłowe stężenie, ponieważ przy zbyt dużych dawkach lotny gaz staje się toksyczny i szkodliwy dla zdrowia. To nie przypadek, że podczas ozonowania mieszkań lub biur ludzie opuszczają pokoje i zabierają ze sobą wszystkie żywe istoty: zwierzęta domowe i rośliny. Po wyłączeniu ozonatora niestabilna cząsteczka rozpada się na atomy, a po 30 minutach w pomieszczeniu pozostaje tylko tlen o wyższym stężeniu. A po 2-3 godzinach następuje całkowity rozkład ozonu.

Ozonowanie hotelu, co to znaczy dla ludzi?

Ozonowanie - co to znaczy dla zdrowia ludzi?

Ozonowanie – co to znaczy dla zdrowia ludzi?

Ozonowanie hotelu to bezpieczny i skuteczny sposób dezynfekcji pomieszczeń. Ozon jest naturalnym i silnym utleniaczem, który w procesie rozkładu eliminuje mikroorganizmy i patogeny wirusów. To nowoczesny i niezawodny sposób na dezynfekcję przestrzeni, szczególnie istotny podczas walki z COVID-19. Ozonowanie pomieszczeń to nowoczesny sposób dezynfekcji pokoi hotelowych, zapewniający gościom zdrowe warunki mieszkania. Ozon jest substancją gazową, która jest bardziej skuteczna niż chlor, ale także bezpieczniejsza i nie powoduje alergii. Ta dezynfekcja pomaga zapobiegać koronawirusowi, który może pozostawać na powierzchni do 9 dni.

Większość środków przeciwdrobnoustrojowych wymaga regulacji w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu, ale jednocześnie nie szkodzi ludziom i środowisku. Na przykład chlor w niskich stężeniach jest często używany do dezynfekcji wody. Jednak wysokie stężenia chloru mogą być śmiertelne dla ludzi, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, aby zapewnić bezpieczeństwo tej technologii.

Ozonowanie urzędów w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz petentów

Specjalne generatory ozonu zasysają powietrze, przepuszczając je przez ładunek elektryczny. A następnie uwolnione powietrze zostaje wzbogacone w tlen (O² staje się O³). Dodatkowy tlen znajduje coś obcego w powietrzu i dlatego je niszczy. Tak, więc ozonowania urzędu spowoduje, że powietrze jest oczyszczane, w wyniku, czego staje się świeże. Osoby przebywające w urzędzie będą lepiej chronione przez zarażeniem. Czystość powietrza to ważny czynnik w pracy każdego urzędu oraz przedsiębiorstwa. Tak, więc za pomocą specjalnej technologii wytwarzany jest ozon, który oczyszcza i dosłownie niszczy zapachy powodowane przez bakterie i inne cząsteczki. Czas ozonowanie pomieszczeń i stężenie ozonu są obliczane indywidualnie dla każdego obiektu.

Czy ozon może zniszczyć COVID-19 w pomieszczeniach?

Wraz z pojawieniem się zakażenia koronawirusem ozonowanie pomieszczeń stało się jedną z najważniejszych części naszego życia. Technologia dezynfekcji ozonem zapewnia zniszczenie 99% szkodliwych mikroorganizmów, w tym wirusów i bakterii. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat potwierdzono pozytywne działanie ozonu. Wile wykonanych badań naukowych pokazuje, że ozonowanie niszczy koronawirusa SARS, wirusy polio I i 2, ludzkie rotawirusy, parwowirusy i wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i wiele innych.

Wraz z nowymi koronawirusami nie wszystko jest jasne nawet dla naukowców. Jedno jest pewne, jak wszystkie wirusy nie jest to samodzielny organizm. Złożona biobateria potrzebuje żywego organizmu, aby rozwinąć swoją aktywność. I nie wiadomo, jak długo mało zbadany COVID-19 może przetrwać na powierzchni i w powietrzu. Dlatego łatwiej jest zdezynfekować wszystkie obszary, w których możliwe są wielokrotne kontakty. Ważne! Ozonowanie biur, hoteli, urzędów zabija koronawirusa, ale ozon nie leczy chorób, nie jest spożywany wewnętrznie. Wdychanie go jest niebezpieczne. Używany tylko do dezynfekcji. Ozonowanie pomieszczeń pozwala szybko zneutralizować koronawirusa wraz z innymi chorobotwórczymi bakteriami i wirusami w powietrzu, na różnych powierzchniach, ubraniach, meblach.

Gdzie stosuje się ozonowanie powietrza?

Silne działanie antywirusowe na środowiska i powierzchnie wewnętrzne jest konieczne w walce z pandemią. Dlatego stosuje się ozonowanie pomieszczeń:

• W biurze w firmach o różnych branżach
  • W szpitalach
  • W przedszkolach i szkołach
  • W urzędach
  • W mieszkaniach, domach
  • W obiektach handlowych.

Firmy zajmujące się profesjonalnym ozonowaniem pomieszczeń, uznały tę metodę za najszybszą, najtańszą i najskuteczniejszą, po której wnętrze staje się prawie sterylne.