O czym warto pamiętać przy przeprowadzkach?

8 stycznia 2020 Autor lektor Wyłączono

O czym warto pamiętać przy przeprowadzkach? Przeprowadzki to element życia każdego człowieka – warto poznać więc kilka przydatnych rad i wskazówek, które pomogą przeprowadzić ten proces bezboleśnie.

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że ten decyduje się na zmianę w swoim otoczeniu. Czasem jest to właśnie związane z dosyć dużą zmianą, jaką jest przeprowadzka. Wiele osób w swoim życiu przeprowadza się kilkakrotnie. Spowodowane jest to wieloma różnymi czynnikami. Istotne jest jednak to, że osoby które nigdy do tej pory nie zmieniały swojego stałego miejsca zamieszkania kompletnie nie wiedzą jak się w tej materii odnaleźć, od czego zacząć i jak zabrać się do przeprowadzki właśnie. Dlatego też warto na początek skorzystać z kilku prostych aczkolwiek użytecznych porad, które zdecydowanie usprawnią proces przeprowadzkowy.

Selekcja i sprzątanie – pierwszy etap przeprowadzki

Kiedy planujemy w najbliższej przyszłości przeprowadzkę i zastanawiamy się od czego warto zacząć, wówczas jedną z kluczowych kwestii jest w istocie zrobienie generalnego porządku. Przegląd i selekcja rzeczy, które dostaną drugie życie w nowym miejscu to dla nas priorytet, natomiast rzeczy, które do tej pory zostawiliśmy na półkach z myślą, że kiedyś do czegoś mogą się przydać w tym przypadku niestety będą musiały znaleźć innych właścicieli. Ważnym jest aby dokonać takiej selekcji na początku, zanim do przeprowadzki dojdzie, bowiem przeprowadzenia się z rzeczami, które na końcu i tak wylądują w koszu nie ma większego logicznego sensu. Wiele z tych przedmiotów, z którymi będziemy się rozstawać może zyskać nowych właścicieli i nowe lokum dlatego też warto wówczas zorganizować tak zwaną wyprzedaż garażową. Zorganizować spotkanie dla znajomych, przyjaciół, sąsiadów i zapytać czy ktoś nie przygarnąłby czegoś, co może mu się przydać. Wówczas rzeczy te zyskają drugie życie, a nie wylądują w koszu na śmieci.

Pakowanie się – co warto wykorzystać przy przeprowadzce?

Kiedy dokonamy już właściwej selekcji naszych rzeczy stwierdzimy już jakie rzeczy nam się jeszcze przydadzą, a które chcemy oddać, wówczas możemy zacząć zastanawiać się do czego będziemy je pakować. Tutaj najpopularniejsze są dwie rzeczy, które wśród doświadczeń wielu osób, które w swoim życiu przeprowadziły się właśnie pokrywają się niemal całkowicie. A mianowicie wykorzystanie zwykłych dużych – najlepiej z uszami – worków na śmieci oraz pudełek kartonowych. Jeśli chodzi o pudełka kartonowe to zdecydowanie w tym przypadku będą one przydatne do przenoszenia różnych książek czy cenniejszych rzeczy, których nie chcemy potłuc w czasie transportu. Jeśli chodzi o naczynia, to warto przed przeprowadzką, kiedy układamy je w kartonach zastosować zabezpieczenie w postaci wypełniaczy wykonanych chociażby z gazet.

Pakowanie ubrań i innych tekstyliów

 Drugim z elementów do pakowania są wspomniane worki na śmieci. Te sprawdzą się idealnie do pakowania wszelkiej maści tekstyliów. Począwszy od ubrań, a na pościeli i kołdrach skończywszy. Worki sprawdzą się doskonale do przeprowadzek i pakowania butów czy innych elementów, przy których nie zachodzi obawa, że w trakcie transportu ulegną uszkodzeniu . Ubrania, buty czy pościel zapakowane do worków będą bezpieczne. Warto zauważyć także, że kiedy już się przeprowadzimy to worki te możemy wykorzystać ponownie, stosując je jako zwykłe worki do kosza na śmieci. Dzięki czemu i one dostaną od nas drugie życie. Ważnym aspektem związanym z pakowaniem się do przeprowadzki jest zapisywanie na konkretnych kartonach czy też workach na śmieci, jaka zawartość znajduje się w środku. Ułatwia to później zadanie przy rozlokowywaniu wszystkiego na nowym miejscu. Wówczas przenosząc worki i kartony w nowym mieszkaniu możemy zanieść je do konkretnego pomieszczenia bez konieczności zaglądania do środka. Jest to ułatwienie i oszczędność czasu. Ułatwia to także organizację przestrzeni, co może być niesamowicie istotne, szczególnie że zawsze na początku rozpakowywania wszystkich rzeczy w pomieszczeniach panuje totalny chaos.

 

Transport przy przeprowadzce

Ostatnią ważną częścią każdej przeprowadzki jest organizacja transportu. Tutaj możliwości są różne i w zależności od budżetu, zapotrzebowania, preferencji czy też ilości rzeczy jakie mamy do przewiezienia, możemy wybrać różne opcje. Jedną z nich jest oczywiście skorzystanie z pomocy i usług firmy transportowej. Za odpowiednią opłatą możemy wynająć ludzie, którzy zapakują nasze rzeczy do samochodu, a później je wypakowują. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, związanymi z wykonaniem takich właśnie usług. Inną możliwością jest samodzielny transport. Jeśli mamy samochód – nie stanowi to żadnego problemu. Natomiast jeśli go nie posiadamy, wówczas sprawa może się skomplikować. Pamiętać wówczas warto, że samochód możemy zawsze pożyczyć od znajomych, którzy przy okazji z pewnością zechcą pomóc nam z przeprowadzką. W przypadku samochodów osobowych i dużej ilości rzeczy do przetransportowania należy liczyć się także z tym, że aby przenieść wszystkie nasze rzeczy trzeba będzie wykonać kilka kursów.

LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl
Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl