Najpopularniejsze kurorty na letni wypoczynek

24 stycznia 2019 Autor lektor Wyłączono
Najpopularniejsze kurorty na letni wypoczynek

Najpopularniejsze kurorty na letni wypoczynek – letni wypoczynek należy się wszystkim zapracowanym w ciągu całego kalendarzowego roku. Pisząc „letni” wcale nie mamy na myśli wyjazdów w miesiącach kalendarzowego lata. Przecież na letni wypoczynek można się zdecydować także w okresie słotnej jesieni, gdy w Polsce pada deszcz, a gdzieś w świecie słońce lśni pełnym blaskiem, a ludzie opalają się, pijąc piwo na plażach tak malowniczych, że żaden pędzel artysty nie będzie w stanie oddać tych kolorów. Jeśli zaczniemy przeglądać oferty biur podróży nie tylko w katalogach drukowanych w celach promocyjnych, ale także w Internecie, zobaczymy, że wakacje na Sardynii domy wakacyjne nie są już tak drogie jak przed laty.

Dzięki temu na taki wyjazd pozwolić sobie może nawet średnio zarabiający obywatel naszego kraju. Na Sardynię najwygodniej będzie dopłynąć promem, oczywiście wcześniej lecąc samolotem do Włoch. Czeka tam na nas wiele atrakcji turystycznych. Czyste plaże, uśmiechnięci ludzie, pyszne jedzenie, najlepsze wino na świecie i biesiady do białego rana – obok tego wszystkiego nie można przejść obojętnie.

Spędź wakacje na Sardynii za pół ceny!

Tak, nie przewidziało się Wam! Takie oferty także można znaleźć, trzeba jedynie umieć szukać w przepastnych ofertach licznych biur podróży. Wiadomo, że największy boom na wakacje na Sardynii panuje w okresie letnim. Co zatem się dzieje, gdy kończy się sezon? Właściciele biur podróży walczą o to, aby także poza sezonem wszystkie wakaty zostały wykorzystane. Każdy chce zarobić i nie ma się czemu dziwić. Obniżone ceny za wycieczki dodatkowo zachęcają do tego, aby letni urlop odłożyć na jesień. We wrześniu i październiku zaczyna się dla wielu czas znienawidzonej jesieni. Ciężko wtedy skupić się na obowiązkach za biurkiem, wszystko wypada nam z rąk, mamy ochotę pozabijać wszystkich, którzy tylko staną nam na drodze. Relaks na rajskiej plaży Sardynii w takiej sytuacji wydaje się więc lekiem na całe zło. Trzeba jedynie stłuc skarbonkę, przeliczyć swoje możliwości finansowe i dać się ponieść oceanowi fantazji.  A gdzie on nas zaprowadzi? Tak, dokąd tylko mu pozwolimy! Może być to Korsyka, albo właśnie Sardynia!

Pakuj się i ruszaj w świat!

Najpopularniejsze kurorty na letni wypoczynek

Najpopularniejsze kurorty na letni wypoczynek

Wakacje w klimacie Włoskim zawsze wiążą się z nieskrępowaną zabawą i milionem atrakcji po drodze. Włoskie autostrady usytuowane są w bardzo malowniczych plenerach. Oko nie ogarnie wszystkiego za pierwszym razem, dlatego nie ma się co dziwić, że Ci, których zafascynowały wakacje na Sardynii czy na Korsyce, stale tu wracają. Klimaty włoskie, jeśli raz wejdą nam w krew – pozostaną tam na zawsze. Do zwiedzenia włoskich wysp powinny nam wystarczyć przede wszystkim własne nogi, ale jeśli staniemy przed wyzwaniem dotarcia do miejsca znajdującego się dość daleko od miejsca naszego tymczasowego zakwaterowania – bez problemu można wypożyczyć przestronny samochód terenowy. Przejażdżki rowerowe także będą znakomitym rozwiązaniem. Nie dość, że bezpośrednio poznamy lokalny teren, to jeszcze przysłużymy się poprawie naszego zdrowia przy włoskim powietrzu. Oddycha się nim znacznie lżej, niż naszym typowo polskim powietrzem, pełnym smogu i zanieczyszczeń.

Włosi i ich otwartość

Włosi są jednym z najbardziej otwartych, ale też hałaśliwych społeczeństw na świecie. Zauważymy to z pewnością już podczas pierwszych dni pobytów na wyspie. Wszelkie restauracje, tawerny i małe kafejki zapełnione są nie tylko turystami, ale także lokalną społecznością. Szukając tymczasowego zakwaterowania, nie zawsze korzystne jest zatrzymywanie się w pięciogwiazdkowych hotelach. Jeśli chcemy wypocząć tanio bez nadmiernej rozrzutności i z planowaniem wydatków – wystarczą nam jedynie tania hostele, w których płacić możemy za każdą dobę pobytu oddzielnie. Niejeden hostel na Sardynii pod względem czystości może pokonać nie do końca higieniczne i dobrze wysprzątane pokoje w hotelach kilkugwiazdkowych. Cena wcale nie świadczy o renomie i warto o tym pamiętać, szukając ofert noclegowych na krótki lub dłuższy czas. Przeżyte wakacje na Sardynii będą dla nas prawdziwą szkołą w kwestii zaradności, jeśli nie znamy języka włoskiego. Angielski jest tu wprawdzie używany, ale Włosi jakoś nie pałają sympatią do tego języka. Podobnie zresztą, jak i Francuzi.

Baw się i zbieraj wspomnienia!

Przepyszne włoskie wino jest w stanie rozluźnić napięcie u największych ponuraków. Po kilku kieliszkach naturalne staje się to, że mamy ochotę na szaleństwo. Warto jednak pamiętać też o tym, aby w przypływie największych euforii spowodowanych nagłym polepszeniem nastroju mieć pod ręką także rozsądek. Kobieta odpoczywająca we włoskich kurortach, spędzająca wakacje na Sardynii, nie powinna w pewne rejony zapuszczać się sama. Wśród turystów natrafić można na osoby, które niekoniecznie pragną zaczepić nas w ciemnej uliczce jedynie w celu niezobowiązującej rozmowy. Warto na to uważać. Jako lokale do tymczasowego zamieszkania poleca się obiekty usytuowane nieco na uboczu, gdzie nie dociera chaos dobiegający z samego centrum wyspy. Niektóre wieczory warto poświęcić nie tylko na towarzyskie wyjścia do zatłoczonych lokali, ale także na spokojny relaks z książką. Być może pisaną nawet po włosku!

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Willa Ataman noclegi Trzęsacz
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz
913862929
www.willaataman.com