Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

26 lipca 2022 Autor lektor12 Wyłączono
Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

Wyczarteruj jacht w dowolnym miejscu na świecie i wybierz się w podróż z przyjaciółmi lub rodziną. Świetny plan, prawda? Do jego realizacji wystarczy kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie. Weź udział w kursach i przygotuj się do egzaminów teoretycznych i praktycznych, korzystając z naszych materiałów, wykładów wideo i wsparcia ze strony doświadczonych wykładowców w Twojej dziedzinie. Podczas kursu zdobędziesz umiejętności zarządzania nowoczesnym jachtem oraz podstawy jego budowy i funkcji.

Szczecin Żeglarski Kurs Żeglarski

Kurs Żeglarza Żeglarskiego w Szczecinie to efektywne studium zarządzania jachtem i ważna wiedza teoretyczna niezbędna do egzaminu końcowego. Pamiętaj, że licencja żeglarza jachtowego to pierwszy krok w kierunku samodzielnego żeglowania. Zapewniamy ścisłą kontrolę na każdym etapie szkolenia. Podczas kursu żeglarskiego jakość Twojego szkolenia jest bardzo uważnie monitorowana przez instruktora. Dzięki temu zdobędziesz całą niezbędną wiedzę i umiejętności.

Dla kogo jest odpowiedni kurs żeglarski?

Dla początkujących, którzy zawsze chcieli zacząć, ale nie wiedzą jak.
Dla tych z Was, którzy pływają na jachcie jako gość i chcą wiedzieć, jak nim zarządzać.
Dla tych, którzy chcą dołączyć do szczecińskiej społeczności żeglarskiej.
Nadaje się dla entuzjastów outdooru.
Kursy żeglarskie w Szczecinie są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Doświadczenie nie jest wymagane!

Jakie są korzyści z ukończenia kursu żeglarskiego w Szczecinie?

Marzysz o wycieczce morskiej z przyjaciółmi lub rodziną lub po prostu uciec od zgiełku wielkiego miasta? Chcesz wszystkich zaskoczyć? Posiadając patent żeglarza jachtowego masz niepowtarzalną okazję do spędzenia wakacji w zupełnie nowy sposób z mnóstwem pozytywnych i żywych emocji. Będziesz mógł zebrać grupę przyjaciół, a następnie odwiedzić stronę internetową czarteru jachtów i wynająć żaglówkę na przykład na Morzu Śródziemnym lub w innych częściach świata i cieszyć się wakacjami za sterem. Zapraszamy do dołączenia do naszej licznej rodziny żeglarzy. Kiedy już zainteresujesz się żeglarstwem, nie będziesz mógł odmówić emocji, jakie ci daje. Morze, gorące słońce i żagle mogą być bardziej ekscytujące, romantyczne i ciekawsze.

Sprawdź najlepsze kursy:

Jak przebiega kurs żeglarstwa jachtowego w Szczecinie?

Szkolenie żeglarskie można odbyć podczas:

Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

Kurs żeglarza jachtowego w Szczecinie

Kurs teoretyczny – Stałe lub online szkolenie żeglarskie z przygotowanym materiałem. Zapewniamy materiały i pomoce dydaktyczne. Zajęcia praktyczne skupiają się na przygotowaniu przyszłych żeglarzy do bezpiecznego nauczania żeglarstwa. Oferujemy szeroki wachlarz ćwiczeń manewrowych niezbędnych do samodzielnego sterowania jachtem pod żaglami i na silniku.
Kursy praktyczne i teoretyczne doprowadzą Cię do licencji żeglarza jachtowego. Poznasz budowę jachtu, meteorologię, przepisy i ratownictwo. Podczas praktyki nauczysz się wszystkiego, czego dobry żeglarz potrzebuje, aby bezpiecznie żeglować. Znajdziesz tam mapy, praktyki cumowania, nawigację i wszystko, czego potrzebujesz do czarterów samopomocy.

Egzaminy przeprowadzane są podczas sesji treningowych. Jesteś pod okiem naszego doświadczonego instruktora, który oceni Twoje występy na jachcie i jak dobrze nauczyłeś się przekazywać wiedzę. Pod koniec stażu nauczyciel zgłosi Twoje postępy, a Ty możesz uzyskać patent żeglarski.

Część teoretyczna Kursu Żeglarstwa Żeglarskiego w Szczecinie

   • Pogoda: Ciśnienie atmosferyczne, reguła Coriolisa, cyklony i antycyklony, fronty zimne i ciepłe.
   • Skala Beauforta i Petersona.
   • Obserwacje chmur, lokalne anomalie
   • Bryza dzienna i nocna, wiatr światowy, pas wiatrów światowych.
   • Mgliste drogi, aktywność w trudnych warunkach pogodowych.
   • Łączność radiowa, sygnał wywoławczy, wezwanie pomocy Mayday, radar, echosonda, GPS.
   • Bezpieczeństwo żeglowania: sprzęt, ogień, środki ostrożności, trójkąt przeciwpożarowy, gaśnica, koce przeciwpożarowe, kamizelki ratunkowe, osoby za burtą.

Praktyczna część Kursu Żeglarstwa Żeglarskiego w Szczecinie

   • Obsługa podstawowa, cumowanie, kotwiczenie: typ dna, typ kotwicy, wybór kotwiczenia, praca na stromym i pełnym kursie, z przystankiem, rufą, pozycjonowanie, boja, ruch do przodu i do rufy.
   • Stateczność statku, teoria żagla, punkt podparcia.
   • Światła i latarnie.

Patent marynarski

Licencja żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia łodzi na wodach śródlądowych. Posiadacz takiego patentu musi posiadać wszystkie umiejętności wymagane do obsługi 12-metrowego jachtu na wodach przybrzeżnych. A także bezpieczne manewrowanie i prowadzenie jachtu. Aby uzyskać taki patent nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy poćwiczyć z naszymi instruktorami i zdać egzamin, który organizowany jest po ukończeniu kursu.

Zadowolenie ze zdania egzaminu na szczeciński kurs żeglarski

Ekscytujący emocjonalny wir i nowe wrażenia! Spójność pracy zespołowej, dążenie do celu i radość ze zwycięstwa. Wkraczasz w nowy świat, w którym głównymi cechami są odwaga i interakcja, a także pomoc, entuzjazm i ambicja. Co najważniejsze, ludzie naprawdę otwierają się na jachcie, bo żeglarstwo zdejmuje maski i uczy nas nowych rzeczy. Żeglarstwo łączy wszystkich, a my otworzymy drzwi do świata wspaniałych jachtów i inteligentnych ludzi. W końcu żeglarstwo przyciąga najodważniejszych, najbardziej otwartych, wesołych, aktywnych i entuzjastycznych ludzi. Jeśli kochasz życie we wszystkich jego przejawach i chcesz uciec od nudnej rutyny, zapraszamy Cię do naszego zespołu żeglarzy. Z przyjemnością wprowadzimy Cię w świat pełnych żagli i niesamowitych przygód! Nasi instruktorzy zapewnią Ci ekscytujące szkolenie żeglarskie w najdogodniejszej dla Ciebie formie, a następnie zostaniesz opatentowany.