Jak dbać o paznokcie

5 sierpnia 2022 Autor lektor12 Wyłączono
Jak dbać o paznokcie

Jak dbać o paznokcie – każda kobieta marzy o zadbanych i pięknych paznokciach. Niestety tak naprawdę wielu z nas boryka się z problemem łamliwych, słabych paznokci, które są trudne w pielęgnacji. Oto kilka sposobów, aby Twoje paznokcie wyglądały lepiej w zaledwie kilka tygodni.

Odpowiednia dieta

Nadmierny stres i błędy żywieniowe widoczne są najpierw na naszej skórze, a w drugiej kolejności na paznokciach. Delikatne i łamliwe paznokcie, często z nieestetycznymi rysami, to zmora kobiet prowadzących nieodpowiedni tryb życia. Zacznijmy więc od zmiany naszych nawyków żywieniowych. W naszej diecie powinny znaleźć się warzywa i owoce, a także produkty zawierające duże ilości cynku. Marchewki, buraki, pietruszka, tłuste ryby, pestki słonecznika, orzechy – to produkty, które uwielbiają nasze paznokcie. Jak napięcie i stres wpływają na wygląd paznokci? Otóż ​​w dużej mierze dlatego, że w sytuacjach stresowych często zaczynamy je żuć. Co więcej, mieliśmy problemy z uderzaniem paznokciami w twarde powierzchnie, jak o blat stołu. To z kolei sprawia, że ​​stają się kruche i zaczynają pękać.

Regularna pielęgnacja

Jak dbać o paznokcie

Jak dbać o paznokcie

Wiele kobiet uważa, że ​​tylko nasza skóra potrzebuje pielęgnacji, ale nie jest gorzej – paznokcie też potrzebują! Dlatego wprowadźmy codzienne rytuały, które nie zabierają dużo czasu, ale pozytywnie wpływają na kondycję Twoich paznokci. Bardzo ważne jest, aby odkleić dłonie, a następnie nałożyć krem ​​nawilżający. Powinniśmy regularnie spiłować nasze paznokcie pilnikami papierowymi lub szklanymi – nie metalowymi. Nigdy nie widzieliśmy mokrego ani dwustronnego – zawsze suchego i w jednym kierunku. Używamy odżywek do paznokci i zmiękczaczy do skórek. Co ważne, nie każda odżywka na nas działa – paznokcie z czasem mogą stać się bardziej kruche.

Często wybór odpowiedniego preparatu opiera się na próbach i błędach, dlatego musimy przetestować kilka składników odżywczych, aby znaleźć ten idealny. Jeśli nie mamy specjalistycznej oliwki do skórek, możemy posmarować ją oliwą z oliwek, która zmiękczy i odżywi naskórek. Pamiętaj, aby nie sprzątać domu bez rękawic ochronnych. Mycie naczyń, okien i podłóg może mieć zły wpływ na stan naszych paznokci, zwłaszcza że są one narażone na różnego rodzaju chemikalia. Z kolei talk w rękawiczkach może wysuszać dłonie i paznokcie, dlatego po pracy należy je odpowiednio zwilżyć.

Manicure – tak czy nie?

Manicure, który polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu lub złuszczeniu skórek, należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Pozostaje jednak pytanie, czy manicure hybrydowy lub żelowy mają jakikolwiek wpływ na kondycję paznokci? Cóż, wiele zależy od tego, kto to robi. Niektóre kobiety znajdą na paznokciach mieszankę lub żel, który pomoże im się nimi zająć. Nie obgryzają paznokci i nie muszą o nie regularnie dbać, zwłaszcza jeśli nie mają odpowiedniego czasu. Z drugiej strony jest wiele faktów na temat takiego manicure, który niszczy paznokcie. Prawda jest taka, że ​​źle zrobiony może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Proces nakładania lakieru lub żelu jest bardzo ważny, ale też bardzo ważny. Niedoświadczeni manicurzyści często widzą przez płytkę i ją uszkadzają.

Ponadto niewłaściwie usuwają mieszankę lub żel, co może również uszkodzić paznokcie. Warto więc skorzystać z usług salonów kosmetycznych, które zatrudniają profesjonalistów. Do wykonywania manicure nie jest wymagany dyplom ukończenia college’u, ale kursy przedmiotowe są bardzo cenne. Ważne, aby osoba wykonująca manicure miała również odpowiednie doświadczenie zawodowe. Jednocześnie robienie manicure w domu może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które uczą się samodzielnie bez uczęszczania na żadne zajęcia lub szkolenia.

Polecamy najlepsze szkolenia:

Co niszczy paznokcie

Nasze codzienne nawyki mogą poważnie uszkodzić nasze paznokcie, dlatego warto się ich pozbyć. Oczywiście mówimy o obgryzaniu skórek lub wbijaniu paznokci w blat. Wielu z nas gotuje bez rękawiczek, które łatwo mogą uszkodzić nasze paznokcie, np. podczas cięcia. Ponadto kobiety często używają paznokci do otwierania kopert lub zrywania taśmy na opakowaniu, co może uszkodzić płytę drukową. Wreszcie niewłaściwy manicure (np. przy użyciu niesterylizowanych narzędzi) może być powodem, dla którego nasze paznokcie nie wyglądają normalnie.

Pamiętaj, aby przy stosowaniu lakieru zadbać o jego skuteczność. Nie używaj makijażu mniej znanych producentów – te ze średniej półki są świetne, ponieważ często zawierają również składniki pielęgnujące paznokcie. Pielęgnacja płytki paznokcia nie jest trudna i zazwyczaj nie zajmuje dużo czasu, ale warto zmienić niektóre nawyki, aby cieszyć się pięknymi, zdrowymi paznokciami.