Hale namiotowe magazynowe – zastosowanie, koszt, dla kogo

13 grudnia 2019 Autor lektor Wyłączono
Hale namiotowe magazynowe - zastosowanie, koszt, dla kogo

Hale namiotowe magazynowe – zastosowanie, koszt, dla kogo: hale namiotowe magazynowe służą do składowania w nich różnego rodzaju materiałów, produktów, z tego względu stanowią one doskonałą alternatywę dla klasycznych hal budowanych z pustaków albo konstrukcji stalowych. Hale namiotowe magazynowe różnią się od tradycyjnych konstrukcji przede wszystkim wszechstronnym zastosowaniem, łatwym montażem, lekką konstrukcją oraz bardziej atrakcyjną ceną.

Zastosowanie hal namiotowych magazynowych

Hale namiotowe magazynowe - zastosowanie, koszt, dla kogo

Hale namiotowe magazynowe – zastosowanie, koszt, dla kogo

Hale namiotowe magazynowe można zastosować w różnych branżach na rynku, właściwie w każdej sytuacji, kiedy potrzebne jest tymczasowe lub stałe zadaszenie, wykonane w krótkim czasie, zwłaszcza w przypadku konieczności zadaszenia dosyć sporej powierzchni. Zastosowanie hal namiotowych magazynowych jest bardzo szerokie. Takie konstrukcje świetnie są w stanie zastąpić murowane hale magazynowe, gdyż są one mniej kosztowne, a ich montaż zajmuje niewielką ilość czasu. Doskonale sprawdzają się także w przypadku wszelkiego rodzaju imprez plenerowych, czyli imprez sportowych, firmowych, w trakcie pikników oraz jako wolną przestrzeń, w jakiej odbędzie się oryginalny pokaz mody. Bardzo często hale namiotowe używane są w trakcie odbywających się na świeżym powietrzu wesel, które bardzo często organizuje się w naszym kraju. Hale namiotowe magazynowe używane są także na czas targów firmowych czy branżowych. Konstrukcje te pełnią wówczas funkcję jako obiekty wystawowe, promocyjne czy handlowo-sprzedażowe.

Na czym dokładnie oszczędzimy decydując się na halę namiotową?

 Budowa hali namiotowej magazynowej to duża oszczędność na kosztach montażu. Nie musimy wynajmować kosztownej ekipy budowlanej ani inwestować w drogie materiały budowlane. Konstrukcja hali namiotowej magazynowej jest niezwykle prosta, dzięki czemu pozwala ona na bardzo szybkie postawienie hali w dowolnym miejscu oraz tak samo szybkie zdemontowanie jej w razie takiej konieczności. Hala namiotowa magazynowa gwarantuje także oszczędność przestrzeni. Kiedy budujemy halę namiotową z pustaków, musimy pamiętać, iż niezbędne będzie wylanie fundamentów, które podtrzymują całą konstrukcję. W przypadku hal namiotowych magazynowych nie ma takiej konieczności, wystarczy jedynie wylać stopy betonowe pod słupy namiotu. Przeważnie odpowiednia nawierzchnia, jaką dysponuje osoba kupująca namiot jest całkowicie wystarczająca, aby zakotwiczyć halę. Wystarczy bowiem plac wyłożony płytami drogowymi albo posadzka betonowa.

Zobacz również:

Co wpływa na koszt hali namiotowej magazynowe?

Cena dostępnych na rynku hal namiotowych magazynowych uzależniona jest od paru czynników, na jej wysokość wpływ ma między innymi:

  1. Wysokość, szerokość oraz długość hali namiotowej
  1. Lokalizacja hali namiotowej
  1. Rodzaj wybranego dachu hali może być on jednospadowy, dwuspadowy, na szynach, stały
  1. Czas eksploatacji konstrukcji
  1. Rodzaj podłoża, na którym będzie umiejscowiona hala namiotowa magazynowa

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem będzie używana hala namiotowa?

Wiele firm decyduje się na innowacyjne hale namiotowe magazynowe, aniżeli na budowę tradycyjnego magazynu. Decyzja ta wynika z wielu czynników. Hala namiotowa magazynowa jest konstrukcją o wiele korzystniejszą, biorąc pod uwagę kwestie funkcjonalne i ekonomiczne. Hale magazynowe odznaczają się przystępniejszą ceną, są to także konstrukcje niezwykle mobilne. Taki rodzaj hali stawiany jest w o wiele krótszym czasie, aniżeli magazyn murowany oraz jest w stanie zapewnić o wiele większą ilość wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Ekonomiczność takiego rozwiązania wynika z niskich kosztów eksploatacyjnych. Halę namiotową magazynową można w prosty sposób powiększyć, gdyż jest to konstrukcja modułowa. Wystarczy dodać kolejny moduł i dostosować wielkość hali do naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na użytkowaniu takiej hali przez krótki czas, wówczas najlepszym wyjściem okaże się wynajem hali, jeśli jednak chcemy, aby była ona naszą własnością i planujemy z niej korzystać o wiele dłużej, wówczas lepszy okaże się jej zakup. Hale magazynowe używane to doskonałe rozwiązanie dla firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność i nie stać ich od razu na zakup nowej hali. Używana hala namiotowa magazynowa to spora oszczędność. Jest ona także korzystniejsza aniżeli wynajem. Używany produkt musi przede wszystkim spełniać odpowiednie wymagania jakościowe, nie warto kupować hali namiotowej magazynowe z niepewnego źródła.

Dlaczego hale namiotowe magazynowe są w dzisiejszych czasach aż tak popularne?

Hale namiotowe magazynowe zyskały dużą popularność, przede wszystkim przez swoją prostą konstrukcję, która charakteryzuje się także sporą wytrzymałością. Dzięki niej możemy w krótkim czasie stworzyć ogromną przestrzeń magazynową, dopasowaną do naszych potrzeb oraz możliwości terenu, na jakim ma zostać ona postawiona. Najważniejszą zaletą hal namiotowych, jest to, iż wewnątrz czy na zewnątrz hali nie ma żadnych elementów konstrukcyjnych, dzięki czemu powierzchnia i jej regiony nie są w żaden sposób zagospodarowane czy podzielone. Możemy więc całą wolną powierzchnię zagospodarować według indywidualnych potrzeb, nie marnuje się więc miejsca.