Dobre książki ranking

6 maja 2022 Autor lektor12 Wyłączono
Dobre książki ranking

Dobre książki ranking polskich bestsellerów https://literackigps.pl/: każdego roku rynek wydawniczy oferuje dobre książki, ranking najpoczytniejszych polskich bestsellerów zawsze przyciąga uwagę czytelników poszukujących tytuły dla siebie. Różne są gusta, dlatego jednemu odpowiada literatura Olgi Tokarczuk, a komuś innemu Rafała Pacześ. W każdym razie to wysokiej jakości twórczość, godna miana najlepszych polskich książek. W rankingu uda się znaleźć dzieła, które rzucają szerokie spojrzenie na stan krajowej literatury.

Dobre książki ranking polskich bestsellerów

Wymienione poniżej tytuły polskich książek należą do tych które naprawdę warto przeczytać i dotyczy to zarówno krytyków i czytelników. Można je dostać w księgarniach.

Czuły narrator – Olga Tokarczuk

Trzeba przyznać, że polska noblistka nie podąża tym samym schematem w swoich kolejnych książkach, nie boi się innej tematyki, która jest dobrze odbierana przez czytelnika. Na pewno osoby kochające czytać znają Księgi Jakubowe oraz inne powieści tej znakomitej polskiej pisarki. Warto dowiedzieć się, dlaczego Czuły narrator to dobra książka w rankingu zajmująca wysoką pozycję. Na pewno każdy z nas chciałby poznać tajniki budowania historii przez Olgę Tokarczuk https://literackigps.pl/autor/olga-tokarczuk/, podstawy wyboru wątków fantastycznych oraz realistycznych. Czytając książkę Czuły narrator można zapoznać się z sekretami jej twórczości. Autorka opisuje postrzeganie świata współczesnego, składa się z 12 dokładnie wybranych wykładów oraz esejów. A one z kolei dają możliwość zrozumienia warsztatu artystycznego pisarki.  

Grube wióry – Rafał Pacześ

Kto został uznany za najlepszego polskiego stand-upera? Oczywiście Rafał Pacześ, który podczas wystąpień gromadzi duże grypy ludzi, ceniących go za bezkompromisowość. Każdy kto lubi taką rozrywkę powinien przeczytać Grube wióry. Co można w tam znaleźć? Rafał Pacześ to zwierzę sceniczne, potrafi w wyjątkowy sposób opowiadać żarty i przychodzi mu niezwykle naturalnie. To autor, który robi karierę nie tylko na scenie, ale również w Internecie, po prostu tryska humorem i z tego żyje. Jeżeli ktoś chce poznać rodzaj humoru jaki on prezentuje powinien przeczytać tę książkę. Ta dobra książka w rankingu zajęła swoje wysokie miejsce nie ze względu na dużą ilość żartów, ale dlatego, że obnaża tajemnice współczesnych mężczyzn. Jeśli lubisz się śmiać i spojrzeć z innej strony na płeć męską koniecznie sięgnij po propozycje tego autora.

Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska

Dobre książki rankingKatarzyna Nosowska to nie tylko polska piosenkarka, autorka tekstów, ale także zdolna pisarka. Jej książka Powrót z Bambuko pokazuje, jaki artystka posiada dystans do siebie. Nie zaprząta sobie głowy tym, co ludzie o niej mówią i jak ją postrzegają, stara się przekonać czytelnika, że powinien postępować tak samo. Ujawnia znaną wszystkim prawdę, że ludzie zawsze będą obgadywać innych, ponieważ uwielbiają plotkować. Jej wskazówka jest bardzo cenna, pisarka podpowiada, że nie ma sensu wchodzić z takimi osobami w dyskusję, trzeba natomiast żyć tak aby czuć się zadowolonym i nie ranić innych. Książka Powrót do Bambuko ma charakter humorystyczny, ale mobilizuje czytelnika do głębszego myślenia. Autorka stara się natchnąć otuchą, dlatego warto przeczytać książkę i cieszyć się pełnią życia.     

Położna z Auschwitz – Magda Knedler

Magda Knedler w swojej książce Położna z Auschwitz opisała losy niezwykłej kobiety Stanisławy Leszczyńskiej. Co skłoniło autorkę do przedstawienia historii życia tej kobiety? Główna postać z książki przeżyła ogromną traumę w czasie wojny, ponieważ trafiła do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Na podstawie jej przeżyć autorka opisała życie obozowe, to co na co dzień przeżywali więźniowie. Jeżeli chcesz poznać losy Stanisławy Leszczyńskiej, dowiedzieć się jak pomagała kobietom z Auschwitz, przeczytaj tę pozycję. Dowiesz się, że bohaterka odbierał porody w obozie, pocieszała kobiety i ratowała niewinne noworodki. Miejsce, gdzie przychodziły na świat dzieci nie spełniało żadnych norm sanitarnych, ale mimo to położna robiła wszystko, aby dzieci przeżyły. Niestety nie wszystkie udało się uratować, część z nich wywieziono do Niemiec, inne przeszły okrutne eksperymenty medyczne. Stanisława Leszczyńska każdego dnia narażała swoje życie, ale nigdy nie odmówiła pomocy.  

Pokora – Szczepan Twardoch

To piękna powieść o wojnie i miłości. Autor przedstawia Aloisa Pokorę który 11 listopada 1918 wychodzi ze szpitala na ulice Berlina. Zauważa jak tworzy się nowy świat podczas rewolucji i na froncie zachodnim. Główny bohater czuł się rozdarty między starym a nowym światem, był synem górnika, został wyrwany z rodziny proletariackiej i stale spotykał się z odrzuceniem. Szczepan Twardoch w swojej książce Pokora opisał bohatera, który zmagał się samotnością. To niezwykła powieść opisująca miłość i rewolucję. Porusza losy Polaków i Niemców, Berlina i Śląska, pokazuje podziały społeczne. Z tego utworu można dowiedzieć się jaką cenę trzeba zapłacić za walkę o swoją godność. 

Czerń i purpura – Wojciech Dutka

Młoda dziewczyna Milena Zinger jest żydówką i pochodzi z rodziny prawniczej, miała rozpocząć studia w konserwatorium. Jednak wybuchła II wojna światowa i żydzi zostali uznani przez Niemców za obywateli drugiej kategorii.Trafia do transportu przewożącego kobiety do Oświęcimia i pragnie przeżyć za wszelką cenę. Otrzymuje taką szansę, ponieważ jest wyznaczona do zaśpiewania na urodzinach esesmana. Ten jest bardzo poruszony jej śpiewem i patrzy już inaczej na dziewczynę. Zaczyna się rodzić zakazane uczucie tak niezwykłe w czasie Holocaustu. 

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl