Co warto wiedzieć o tatuowaniu

30 stycznia 2019 Autor lektor Wyłączono
Co warto wiedzieć o tatuowaniu

Co warto wiedzieć o tatuowaniu – czasami wybór profesjonalnych igieł do tatuażu może nas nieco przytłoczyć. Musimy się dowiedzieć, które igły są niezbędne w danej sytuacji. Przede wszystkim rozróżnijmy cztery charakterystyczne cechy igieł do tatuażu. Zwróćmy uwagę na średnicę, liczbę punktów, konfigurację i stożek.

Igła do tatuażu

Kiedy ktoś mówi o igle tatuażu https://www.soa.edu.pl/czy-warto-robic-tatuaze/, rzadko myśli o pojedynczej. Częściej chodzi mu o grupie kilku małych igieł lub ostrych narzędzi przymocowanych do igielnicy.

Średnica igły

Co warto wiedzieć o tatuowaniu

Co warto wiedzieć o tatuowaniu

Kiedy mówimy o średnicy igły, najczęściej chodzi nam o średnicę każdej pojedynczej igły w grupie/konfiguracji. Dostępnych jest 5 średnic. Najczęściej jednak tatuator z https://www.luckyseven.pl/ korzysta z 3: 0,25 mm, 0,30 mm i 0,35 mm. Do mniej popularnych opcji zaliczamy 0,40 mm i 0,20 mm. W tradycyjnych kodach pierwsze dwie cyfry informują nas o średnicy igieł. Zwykle zobaczymy także informację o średnicy na początku nazwy produktu.

Liczba igieł

Następnie zwraca się uwagę na liczbę igieł zgrupowanych w igielnicy. Określana jest jako liczba igieł lub liczba punktów.  Może się składać od 1 do 100 małych igiełek. Kolejne liczby w kodzie (po średnicy) informują nas o liczbie igiełek. Najczęściej składa się z 1, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 14 i 18 igiełek. Chociaż nie są to jedyne opcje.

Konfiguracja igły

Wskazuje na to, jak grupowane są igły. Litery, które znajdują się po średnicy i liczbie igieł wskazują na konfigurację igły.

Wybór igły zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływa to na preferencja tatuatora, projektu, techniki, a także indywidualnego klienta. Na podstawie dostępnych informacji możemy wybrać odpowiedni styl dla różnych typów tatuażu.

Stożek igły

Ważną cechą jest też stożek. Jest to długość punktu na samym końcu każdej igły. Logicznie, krótki stożek będzie miał krótszy punkt, a długi stożek będzie miał dłuższy punkt. Standardowa zbieżność wynosi 1,5 mm.

Czy tatuaż boli?

Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek powiedział, że robienie tatuażu nie boli, jest obrzydliwym kłamcą. Bez względu na to, na które miejsce się zdecydujesz, tatuowanie wiąże się z dyskomfortem. Dlatego nikogo nie dziwi, że możesz się stresować. Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu i miejsca tatuażu. Jeśli jesteś nadwrażliwy, musisz zainwestować w miejscowy środek znieczulając. Zastosuj go 30-45 minut, zanim znajdziesz się na fotelu tatuatora. W ten sposób będzie w pełni skuteczny. Unikaj też najbardziej bolesnych miejsc. Jeśli chodzi o zminimalizowanie bólu związanego z tatuażem, priorytetem będzie skupienie się na najtrudniejszych częściach ciała. Tłuszcz jest najlepszą obroną przed bólem w czasie tatuowania. Jest jednak kilka wyjątków. Przede wszystkim chodzi tutaj o miejsca pod pachami i wewnętrzne części ud. Miejsca, takie jak zewnętrzna część ud, łydki, zewnętrzne części ramion (bicepsy i przedramiona), plecy i piersi (przynajmniej u kobiet) będą mniej bolesne. Jeśli boimy się bólu, możemy też zdecydować się na ramię (jak najdalej od łopatki), górna część ramienia, dolna część karku (z dala od kręgosłupa), dolna część pleców i brzuch. Nie znaczy to jednak, że tatuaż w ogóle nie będzie Cię bolał. Zawsze możesz odczuwać dyskomfort.

Dlaczego nie warto tatuować klatki piersiowej?

Klatka piersiowa jest jednym z najbardziej bolesnych miejsc, w których możesz zrobić tatuaż. Po pierwsze, w tym obszarze jest bardzo mało skóry, mięśni i tłuszczu. Dlatego robienie tatuażu w tym miejscu jest bardzo bolesny. Po drugie, za każdym razem, gdy oddychasz, Twoja klatka piersiowa się rozszerza i kurczy. Dlatego, jeśli boimy się bólu, lepiej unikajmy tego miejsca. Ponadto prawie zawsze jest zasłonięty ubraniem. Może drażnić wytatuowaną skórę stałym tarciem podczas procesu gojenia.

Dlaczego nie warto tatuować pach?

Skóra pod pachami jest niesamowicie wrażliwa. Prawdopodobnie ze względu na to wszystkie gruczoły w tym obszarze. Może też to wynikać z obecności nerwu pachowego. Odbiera i przekazuje informacje zmysłowe między szyjnym (górnym) odcinkiem kręgosłupa, pachami, deltoidami (mięśnie barków) i mięśniem trójgłowym (mięśnie górnej części ramienia). Jest to bardzo ważny nerw. Dlatego nic dziwnego, że ciało rejestruje ogromny ból, gdy obszar wokół niego jest tatuowany.

Czego nie warto jeszcze tatuować?

Nerw łokciowy i nerw pośrodkowy są dwoma z trzech głównych nerwów w naszym ramieniu. Oba biegną bezpośrednio nad wewnętrznymi częściami łokci. Dodatkowo wewnętrzna część łokcia jest najściślejszym dopełnieniem pomiędzy tymi dwoma głównymi nerwami i powierzchnią skóry. Kiedy nerw jest ściśnięty (szczególnie nerw łokciowy), może to spowodować odrętwienie lub ból łokcia, dłoni, nadgarstków lub palców. Oznacza to, że za każdym razem, gdy wewnętrzna część łokcia zostanie trafiona igłą do tatuażu, sygnały bólu będą promieniować przez ramię i do mózgu. Dlatego podczas tatuowania tego miejsca, będą nas boleć nie tylko najbliższe okolice, ale również całe ramię i dłoń. Obecność nerwu łokciowego i nerwu pośrodkowego sprawia, że to miejsce jest jednym z najbardziej bolesnych miejsc do tatuowania. Nie warto robić tatuażu z tyłu kolan, głowie, szyi, gardle i szyi.